Anlık, Doğru, Güncel Haber Odak

Whatsapp İpuçları Ve Çeşitli Hileleri

Whatsapp İpuçları Ve Çeşitli Hileleri
78 views
15 Ağustos 2022 - 1:31

Instagram Facebook tarafınca 1 milyar dolara satın alındığı zaman, medya adeta çılgına dönmüş ve her neredeyse her kaynakta bunun ile ilgili haberler görmeye alışmıştık. Arkasından WhatsApp’ın gene Facebook tarafınca 19 milyar dolara satın alınmasıysa çoğu kişi için adeta sürpriz olmuştu ve medya aynı biçimde bu satın almasına da gerekli ilgiyi tamamen göstermiş durumda. WhatsApp’ın Facebook tarafınca 19 milyar gibi yüksek bir fiyatla satın alınmasından aşağı yukarı 1 hafta sonrasında Japon merkezli bir fabrika olan Rakuten’in Viber’ı 900 milyon dolara satın alması, Facebook’un WhatsApp için verdiği 18 milyar doları gölge altında bırakmayı başardı. Tüm bu gelişmeler yaşanırken Snapchat’in Facebook’tan gelmekte olan 3 milyar dolarlık teklifi geri çevirmesi de olabildiğince ilgi uyandırmayı başarmıştı.

WeChat (Çin ve Asya trafiğinin büyük çoğunun elinde bulunduruyor) ve Line gibi gelişmiş özelliklere sahip rakipleri olduğu halde, kuşkusuz ki WhatsApp şu an dünya çapında en fazla kullanılmakta olan mobil mesajlaşma yazılımı. Bunun en büyük sebebiyse kullanıcılarına olabildiğince kolay ve basit bir mesajlaşma tecrübesi sunmasının sırasında, pazarda bulunan ilk bedava mobil mesajlaşma programlarından biri olması.

WhatsApp Son Görülme Özelliğini Kapatmak

WhatsApp üstünde kullanıcıların en fazla dikkatini çeken özelliklerden biri olan son görülme fonksiyonu, yazılım beraberinde beraber bilinen olarak açık olarak geliyor. Bu fonksiyon vasıtası ile bildiğiniz gibi kişi listeniz üstünde bulunan dostlarınızın yada sevdiklerinizin en son ne zaman WhatsApp üstünde aktif olduklarını görebilme şansına sahipsiniz. Özel nedenlerden kaynaklı yada şahsi gizlilik amacı ile dilerseniz hem iOS hem de Android makineleriniz üstünde WhatsApp son görülme fonksiyonunu kapatma şansına sahipsiniz.

WhatsApp Son Görülme Özelliği

Son görülme fonksiyonunu kapamak için Android ve iOS makineleriniz üstünde yapmanız gerekmekte olan işlem olabildiğince kolay. WhatsApp – Ayarlar – Hesap – Gizlilik – Son Görülme kısmının altında yer alan “Hiç kimse” opsiyonunu seçmeniz, bireylerin sizin son olarak ne zaman WhatsApp’ı kullandığımızı görmelerine engel olmaktadır. Bunlara ek olarak aynı bölüm altındaki “Herkes” opsiyonunu seçerek, herkesin sizin son görülme durumunuza ulaşmasına izin verebilmektedir yada gene aynı bölüm altındaki “Kişilerim” opsiyonunu seçerek, yalnızca kişi listeniz üstünde bulunan bireylerin son görülme durumunuza ulaşmasına izin verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.