Anlık, Doğru, Güncel Haber Odak

Yurtsever Kürtler Birliği’nden Açıklama

Yurtsever Kürtler Birliği’nden Açıklama
52 views
13 Eylül 2022 - 17:02

Yurtsever Kürtler Birliği tarafından yapılan açıklama sosyal medyanın gündemi oldu. “Kötü niyetli kişi ve kurumların bu topraklardaki varlık ve bütünlüğümüze göz diktikleri her seferinde, dikkat ve mesailerini Kürtler üzerine yoğunlaştırmışlardır, her türlü kirli ve bölücü oyunlarını bizim üzerimizden sahnelemeye çabalamışlardır.” diyen Yurtsever Kürtler Birliği, yaptığı açıklamalarla kamuoyunda büyük ses getirdi.

Yurtsever Kürtler Birliği “Kürtler yaşadıkları bu coğrafyada bin yılı aşkın süredir hüküm süren kardeşlik hukukunun ve barış ikliminin devamı için bütün benliğini ortaya koyan ana unsurlardan biridir. Bununla birlikte dahili ve harici kötü niyetli kişi ve kuruluşlar bu topraklardaki varlık ve bütünlüğümüze göz diktikleri her seferinde, dikkat ve mesailerini Kürtler üzerine yoğunlaştırmışlar, her türlü kirli ve bölücü oyunlarını bizim üzerimizden sahnelemeye çabalamışlardır. Kürtlerin halen hayat sürdüğü Türkiye toprakları ve komşu ülkelerde bugün de durum aynıdır. Küresel aktörler, bölge ülkelerine yönelik emperyalist oyunlarını buralarda yaşayan Kürtleri kışkırtarak; onları piyon, maşa veya taşeron gibi kullanmaya çalışarak sahneye koymaktadır. Her yerde Kürtlerin demografik ve demokratik varlıklarının istismar edilmesi yüzünden, sırtımıza bölücülük yaftası yapıştırılmıştır.

Bilhassa PKK ve onun uzantısı olan YPG gibi illegal örgütler kullanılarak küresel aktörler tarafından bölgemizde atılan adımlar, kardeşliğin ve barışın timsali olan biz Kürtlerin adını kötüye çıkarmıştır. Oysa Kürtlerin ezici çoğunluğunu oluşturan sessiz yığınlar; bu coğrafyada hem kendi ülkelerinin bütünlüğünün korunmasından, hem de bölgesel barışın hakim kılınmasından yanadır.

Bilhassa Türkiye’de PKK ve onun uzantısı olan HDP tarafından verilmeye çalışılan fotoğrafın aksine, Kürtlerin ekseriyeti farklı siyasi partilere destek vermektedir. Her Kürt HDP’li değildir. Her Kürt PKK’lı değildir. Türkiye’de her görüş ve inançtan Kürtlerin bulunduğu bir hakikattir. Her siyasi partide faaliyet gösteren Kürt kökenli vatandaşlarımız vardır.

Kürtler; aslan hain değildir, bilakis yurtsever insanlardır.” açıklamalarında bulundu.

Yapılan açıklamada “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu unsuru, toplumsal barış ve kardeşliği yaşatma kararlılığındaki Kürtler sıfatıyla “ülke bütünlüğünün sigortası” işlevini titizlikle sürdüreceğiz” dendi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.