Haber Odak

YONCA EVCİMİK’İN YENİ ŞARKISI OLAY OLDU! ELEŞTİRİLERİN ÖNÜ ARKASI KESİLMİYOR

YONCA EVCİMİK’İN YENİ ŞARKISI OLAY OLDU! ELEŞTİRİLERİN ÖNÜ ARKASI KESİLMİYOR
26 Kasım 2020 - 7:44

Ünlü şarkıcı Yonca Evcimi’in uzun süre sonra çıkardığı yeni rap şarkısı ‘Ayıp Şeyler’ ilk görüntülenmeleri alır almaz eleştirileri yağmuruna tutuldu. Şarkıda aşırı cinsiyetçi kelimelerin geçmesi sosyal medyada gündem oldu.

Farkındalık Kazanmak isterken Tepki Çekti

Dünyada kadına yönelik şiddetin mücadele günü olan 25 kasımda Evcimcik’in çıkardığı şarkı için bir çok kişi ‘cinsiyetçi’ olarak tepki gösterdi. Kadına şiddete tepki göstermek isterken tam tersi sözlere yer vererek aksi mesajlar verdi.

Çıkardığı şarkıda kadına, çocuğa ve hayvana şiddete farkındalık yaratmaya çalışmıştı. Fakat konular itibariyle istenilen gibi olmadı.

Şarkının Dikkat Çeken Sözleri

“Ayıp Şeyler” şarkısında ise Evcimik, “Sen kadınsın zekisin, ama bazen de gerçekten aşırı cinssin, bakma sevgilime be kadın çıkacak adın, mesaj atma kocama, gözünü dikme ocağıma, nasıl bozuldunuz böyle haydi söyle, açarsan mahremini içeri girer işte öyle” ifadelerini kullanıyor.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. twitter favori hilesi twitter takipçi hilesi