Haber Odak

Yerli Komedi Filmleri ve Komedi Filmlerinin Detayları

Yerli Komedi Filmleri ve Komedi Filmlerinin Detayları
446 views
26 Aralık 2019 - 0:57

Yerli komedi filmi severler için hazırladığımız en iyi yerli komedi filmleri önerileri Haber Odak farkı ile sizlerle. Yerli komedi filmleri arasında gülmekten adeta öleceğiniz en komik yerli komedi filmlerini sizler için araştırdık ve sizler için derledik. İşte yerli komedi filmleri ve komedi filmlerinin açıklamaları…

8- Şansımı Seveyim (2017)

2017 yapımı olan Türk komedi filmi Şansımı Seveyim filminde Cem Gelinoğlu, kamera karşılarına geçti. Yerli komedi filmi severler tarafından büyük ilgi gören film Yaprak’a aşık olan Sebahattin’in yaşadığı şanssızlıkları konu alıyor. En komik Türk komedi filmlerinden biri olan Şansımı Seveyim Yerli komedi filmleri arasında ilk önerimiz arasında yer alıyor.Sizde Komik bir film izlemek istiyorsanız bu filmi sizlere önerebiliriz.

7. Kolpaçino (2009)

Gerek oyuncularıyla gerekse replikleriyle bir dönemin en çok sevilen Yerli komedi filmi olan Kolpaçino’nun efsane kadrosu yıllar geçse de unutulmuyor ve dönüp dönüp tekrar izlediğimiz komedi filmleri arasında yer alıyor. Türk komedi filmleri arasında büyük bir kitle tarafından ilk akla gelen film olan Kolpaçino 2009 yılında vizyona girmiş ve ardından 10 sene geçmesine rağmen Şafak Sezer’in replikleriyle sürekli olarak kesit kesit sosyal medya’da da karşımıza çıkan bir komedi filmidir. Filmin konusu 7 Gün içerisinde arkadaşlar arasında başa gelen olayları anlatıyor.

6. Çakallarla Dans (2010)

Bir diğer komedi filmi Önerisi de Çakallarla dans. Karısının gazına gelerek internet hesapları üzerinden patronunun parasını çalarak filme bir başlngıç yapılan filmimizde yine efsane bir kadro var. Başrollerinde İlker Ayrık, Şevket Çoruh, Timur Acar ve Murat Akkoyunlu’nun yer aldığı yerli komedi filminde izleyicileri çok komik ve eğlenceli sahneler bekliyor. Bizde size bu yerli komedi filmi konusunda kesinlikle izleme tavsiyesinde bulunuyoruz.

5. Neredesin Firuze – 2004 

2004 yılında hayatımıza giren Neredesin Firuze de hayatımızın içerisinde her an bulunan bir komedi filmidir. Replikleriyle her dönem karşımıza çıkan film Hayri ve Orhan’ın piyasaya sürdükleri ve başarısız oldukları kasetler sonrasında borç batağına girmesiyle başlıyor. Komedi filmi izlemek istediğinizde ilk aklınıza gelmesi gereken filmlerden biri olduğunu kesinlikle söylemeliyiz.

4. Düğün Dernek (2013)

Türkiye’de büyük yankı bulan bir komedi filmi olan Düğün Dernek’in başrolünde ünlü komedyenler Murat Cimcir ve Ahmet Kural oynuyor. Çok komik ve eğlence serisi olan düğün dernek filmi Sivas’ın bir köyünde parası olmayan ama evlenmek isteyen İsmail’in hikayesini konu alır. Tüpçü Fikret, Çetin ve Öğretmen Saffetin destek çalışmaları ise filmin eğlenceli ve komik geçmesini sağlayacak karelere sebebiyet verir. Vizyona girdiği gün 500 bin üzerinde izlenerek rekor kıran film, Fetih 1453’ün rekorunu geçerek en çok gişe yapan film başarısını kazanmıştır.

3. Arif V 2016 (2018)

Yerli komedi film severlerin seçenek olarak değerlendirdiği Cem Yılmaz yapıtlı filmide şiddetle tavsiye ederiz. Cem Yılmaz, Ozan Güven, Seda Bakan, Özkan Uğur ve Zafer Algöz’ün yer aldığı filmi izleyerek çok komik sahnelei izleyebilirsiniz.

2. Ay Lav Yu (2010)

Senaryonun yazarı ve başrol oyuncusu Sermiyan Midyat’ın bir çok duyguyu aynı anda yaşatan yerli komedi filmi Ay Lav Yu’yu da tercih edebilirsiniz. Filmde Türk kültürünü ve Amerikan Kültürünü hemde Mardin’de yaşanan durumları trajıkomik olarak anlatıyor. Her anı ayrı keyifli olan Komedi filmini izleyerek sizde gülmeye doyabilirsiniz.

1. Sağ Salim (2012)

Düşük bütçe ile çekilen ve genel olarak sansasyonel sahnelerle değil konusuyla güldüren ve eğlendiren Sağ Salim sahnesi de akıllarda kalan Türk komedi filmleri arasında yer alıyor. Absürd komedi dalında en komik filmler arasında olan Sağ Salim’i izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adlarıtwitter takipçi hilesi nasıl yapılırtwitter takipçi hilesi 2020twitter fav hilesitwitter takipçi hilesi