Haber Odak

Yeni Pil Teknolojisi ile Şarj Sorunu Ortadan Kalkıyor

Yeni Pil Teknolojisi ile Şarj Sorunu Ortadan Kalkıyor
156 views
26 Aralık 2019 - 18:52

Günümüzde birçok kullanıcının dert yandığı  telefon , tablet , bilgisayar vb. birçok elektronik alette kullanılan lityum-iyon pil teknolojisindeki sorunlarla baş etmek zorunda kalan kullanıcılar yeni bir ürün  alırken batarya kapasitene önem vermektedirler. Birçok kullanıcı akıllı telefon satın alacağında telefon  performansının yanında pil ömrüne de önem vermektedir. İşte bu noktada yeni çıkan IBM bataryası ile bu sorunların çözülmesine yol açabilir.

1991 den bu yana kullanılan Lityum-İyon pil teknolojisi yerini IBM ‘nin geliştirdiği batarya teknolojisine bırakabilir.

ibm yeni batarya teknolojisi

Sadece 5 dakikada % 80 şarj doluluğuna ulaşabilen bu teknolojiyle aynı zamanda pil patlama riski azalacak ve pil ısınma sorunu ise  tamamen ortadan kalkacak.

IBM bu teknolojiyi geliştirmek için Sidus , Mercedes-Benz Arge ve Central Glass benzeri büyük firmalarla çalıştığını açıkladı.

Yeni pilin oluşumu sıvı elektrolit şeklinde düşünülmüş. Pil için gereken 3 ham maddeden biri olan deniz suyu ile daha çevreci bir  ürün ortaya çıkarken aynı zamanda pil maliyeti de  en az seviyeye indirgenecek.

Bu yeni pil teknolojisi 2 yıl sonra elektronik ürünlerde kullanılabileceği düşünülüyor

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adlarıtwitter takipçi hilesi nasıl yapılırtwitter takipçi hilesi 2020twitter fav hilesitwitter takipçi hilesi