Haber Odak

Yavuz Sultan Selimin Hayatı Dizi Olarak Ekranlara Geliyor

Yavuz Sultan Selimin Hayatı Dizi Olarak Ekranlara Geliyor
201 views
30 Ekim 2020 - 9:46

Yavuz Sultan Selimin Hayat’ı Dizi Olarak Ekranlara Geliyor! Başrol Diriliş Dizisinden! Ünlü İsim Teklifi Kabul Etti.

Exxen platformu 1 Ocak’ta gösterime başlayacağını söylemesinin ardından birer birer de projelerini duyurmaya devam ediyor. Yavuz Sultan Selimin hayatının konu edileceği söylenen dizide başrollerden birinin Hazal Filizküçükköse olacağı öğrenildi.

Yapım şirketlerinin 2506 Yapım ve İntermedya olduğu bilinen 3 sezon olduğu söylenen dönem dizisi Yavuz Sultan Selim’in hayatını anlatacak. Koray Yeltekin ve Bilal Kalyoncu’nun kaleme aldığı dizi yeni dijital platform olan Exxen ile izleyicisiyle buluşacak.

Yavuz Sultan Selim’i Cengiz Coşkun’un canlandıracağı dizide eşi Hafsa Hatun’u da Hazal Filizküçükköse’nin canlandıracak.

Muhteşem Yüzyıl dizisinin uzun süre çekimlerinde kullandığı aynı zamanda restore ettikleri platformu kullanacak olan dizi merak uyandırıyor. Yavuz Sultan Selim’in hayatının anlatıldığı dizinin adı ne olacak? Yeni dizinin çekimlerine platoda ne zaman başlanacak? Dizi ne zaman izleyicisine sunulacak? Muhteşem Yüzyıl kadar etkili olacak mı?

Muhteşem Yüzyıl’ın Platosunda Çekimler Olacak

Bilal Kalyoncu’nun kaleme aldığı aynı zamanda yönetmenliğini yapacağı Yavuz’un çekimlerinin kasım sonunda başlanılması düşünülüyor. Ağır bir çekim sürecine girecek olan ekip ve oyuncular uzun süredir dizinin hazırlıkları ile meşgul.

Yavuz Sultan Selim Dizi Projesi Heyecanla Bekleniyor

Muhteşem Yüzyıl dizisi ile dönem dizilerinde büyük yer edinen Kanuni Sultan Süleyman’ın yaşamından sonra şimdi de yeni platform olan Exxen ile karşımıza Yavuz Sultan Selim’in yaşamı gelecek.

Önceki Dönem Dizileri Gibi Mi Olacak?

Dönem dizisi olarak tarihimizden esinlenilerek çekilen bazı diziler halk tarafından sevilerek izlense de bunun yanında bir çok eleştirilere de maruz kalmıştır. Dönem dizilerimizin ve filmlerimizin yurt dışında da oldukça izlendiğini düşünürsek ülkemizi temsil eden bu yapılar izleyicisi tarafından, tarihimizi yanlışa lanse etmekle eleştirilmişti.

Şimdi ise merak konusu olan Yavuz Sultan Selim’in hayatının anlatılacağı dizide de bu şekilde yanlış lanselerin olup olmayacağı. Halkın diziye tepkisi ne olacak? Dizi oyuncuları yeteneklerini konuşturarak izleyiciyi çekebilecek mi? Birçok merak edilen konunun yanı sıra henüz daha net bilgiler için bir açıklama yapılmadı. Yavuz’un hayatı daha yayına girmeden büyük ilgi çekmiş durumda…

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları