Haber Odak

Xiaomi Telefon’da Kamera Açılmaması Sorununun Çözümü

Xiaomi Telefon’da Kamera Açılmaması Sorununun Çözümü
1.142 views
28 Aralık 2019 - 2:28

Türkiye pazarına yeni giren ve yeni yeni alıcı bulunan telefon markası olan Xiaomi marka telefonların kronik sorunu olan ön kamera açılmama sorununun çözümünü sizler için araştırdık. Xiaomi telefonda kamera açılmama sorununun çözümü Haber Odak’ta…

Xiaomi markasına ait telefonlarda kamera sorunun gündeme gelmesi ardından yazılımsal bir sorun olduğu ortaya çıktı. Telefonun yazılımında sorun olması ardından Xiaomi  marka yöneticileri hemen harekete geçerek telefonlarına bir güncelleme getirdi. Tüm modellerine gelen güncellemeyi sizde yaparak bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Şikayet paylaşımlarının hızla artması ve Xiaomi forumlarına yüzlerce ön kamera şikayeti gelmesi ile ufak bir araştırma yapma gereği duyduk. Xiaomi kamera sorunu ve şikayetlerin temeline indiğimizde aslında basit bir yazılım sorunu olduğunu söyleyebiliriz.

Tarafımıza gelen destek talebi başlıkları;

  • Xiaomi Kamera Sorunu
  • Xiaomi Instagram Kamera Açmıyor
  • Xiaomi Kamerada Çıkan Dalgalanma
  • Xiaomi WhatsApp Kamera Açmıyor
  • Xiaomi Mi9 Kamera Önizleme Hatası

Xiaomi’nin telefonlarında yaptığı güncelleme ardından bazı uygulamalarda kamera açılmaması gibi bir sorun meydana geldi. Bu durum ardından tüm dijital platformlarda konular açılarak bu sorunun çözümü konusunda bilgi paylaşımları yapılmaya başladı. Xiaomi tarafından yapılan açıklamada; uygulama uyumluluğu sebebi ile bazı modellerde ön kamera açılma sorunu yaşandığı belirtildi. Uygulamaların selfie modunu kullanırken kamera açma isteği yeni sürüm ile uyum göstermeyince kameralar açılmıyor.  Sorunun yaşanmasının ardından 48 saat içerisinde yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte ön kamera açılmaması sorunu çözülmüş oldu. Ancak bazı modellerde hala sorunun devam ettiğini söyleyen kullanıcılar var.

Geçtiğimiz gün Xiaomi yazılım destek bölümünde paylaşılan bir bilgilendirmede güncellemenin yarıda kesilmesi sonucu ön kameranın açılmama sorunu oluşabileceği paylaşıldı. Bu durumda telefonun yazılımını yeniden güncellemeniz sonucunda ön kamera açılmama sorunu çözülmüş olacaktır.

 

Xiaomi Yaızlım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

→ Ayarlar Bölümüne Giriş Yapın.

→ Telefon Hakkında Alanına Girin

→ Sistem Güncellemeye Tıklayın

→ Güncellemeleri Kontrol Ete Tıkladığınızda Güncelleme Başlar

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları