Haber Odak

Wikipedia Nihayet Erişime Açıldı

Wikipedia Nihayet Erişime Açıldı
223 views
16 Ocak 2020 - 7:12

2017 yılının Nisan ayından bu yana kapalı olan Wikipedia, Anayasa Mahkemesinin geçtiğimiz ay aldığı karar doğrultusunda yeniden erişime açıldı.


Dün akşam geç saatlerde BTK tarafından erişime açılan Wikipedia sosyal medyada günün en çok konuşulan konularından biri olmayı başardı. #wikipediaacildi hashtagiyle twitterda binlerce kullanıcının yorum yaptığı Wikipedia genellikle herkes özlem dolu cümleler kullandı. Bazıları ise Wikipedia’nın açıldığına hala inanamadığını ifade etti.

Wikipedia’da Neler Değişti ?

Çeşitli yöntemlerle bir kısım vatandaşlar Wikipedia’ya girebilse de çoğu kimse uzun bir aradan sonra Wikipedia’da yapılan değişiklikleri merak etti. Bakıldığında ünlü dijital ansiklopedi sitesine Apple ürünleri için Karanlık mod geldiği görüldü. Bunun yanında başka bir sayfaya giden linkli açıklamaların da üzerine gelindiğinde o sayfanın özet bilgilerinin önizlenebilmesi herkesi mutlu eden bir yenilik oldu.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları