Haber Odak

Türkiye Salgını En İyi Yöneten Ülkeler Arasında

Türkiye Salgını En İyi Yöneten Ülkeler Arasında
689 views
21 Mart 2020 - 11:02

Tüm dünyada hızla yayılan ve can kayıplarıyla sonuçlanan Koronavirüs salgınının en az etkilendiği ülkeler arasında bulunan Türkiye’ye ilgi büyük. Tüm dünyanın dev turizm şirketleri tatil için Türkiye’yi önerdi. Sağlık alanında gelişmiş avrupa ülkelerinde binlerce can kaybının yaşandığı günlerde Ülkemizdeki alınan önlemler ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan resmi açıklamaya göre ülkemizde hayatını Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı 9 olarak paylaşılmıştır.

Turizm Şirketleri tarafından yapılan tatil plan paylaşımlarında “Hangi sahil ülkesinde paket tur satın alınabilir?” listelerinin tamamında ilk sırada Türkiye bulunuyor. Güvenlik önlemlerinin sıkı olarak alındığı ve bilinçlendirme çalışmalarının sıkı olarak desteklendiği Türkiye’de koronavirüs salgınından daha az etkilenen ve tatil noktası özelliği taşıyan ülkelerde başı çekiyor.

Okullar ve Eğlence Mekanları Kapatılmıştı

Türkiye’de koronavirüs tehtidinin en ufak kayıplarla atlatılması için ilk ve orta öğretimler tatil edilmiş, ardından da tüm eğlence mekanları kapatılmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve tüm yetkililer sürekli olarak toplu ortamlara girilmemesi gerektiğini, insanların evlerinden çıkmaması gerektiğini sık sık hatırlatarak insanlar arasında bu virüsün yayılmasını engellemeye yönelik çalışmalar yapılmıştı. Bu çalışmalar ardından Türkiye’de Koronavirüs’ün yayılması engellenmeye çalışıldı.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları