Haber Odak

Telefonun Kendi Kendine Kapanması Sorunu Ve Sorunun Çözümü

Telefonun Kendi Kendine Kapanması Sorunu Ve Sorunun Çözümü
18 Mart 2020 - 23:12

Akıllı cihazlarda yaşanan kendi kendine durduk yere kapanma sorunu bir çok kişi tarafından yaşanan bir sorun. Telefonun kendi kendine kapanması sorunu ile ilgili bir çok alanda ve akıllı telefon üzerinde araştırmalar yaparak sizin için kapanma sorununun çözümü hakkında bilgi araştırması yaptık. Telefonun kendi kendine kapanması sorunu ve telefonun kendi kendine kapanmasının çözümünü sizlerle paylaşıyoruz.

Akıllı telefonlar son yıllarda ciddi bir gelişim gösterdi. Günümüzde telefonlar, bilgisayarlar ile yarışan işlemcilere, çerçevesiz ekranlara ve ekrandan parmak izi okuma gibi teknolojilere ev sahipliği yaparken, ‘’Telefon Kendi Kendine Kapanıyor’’ başlıklı konulara forumlarda ve sosyal medyada denk gelmeye devam ediyoruz.

Teknoloji her ne kadar gelişmiş olursa olsun, söz konusu elektronik cihazlar olunca bu tarz sorunların yaşanma ihtimali her zaman var. iOS cihazlardan ziyade, genellikle Android cihazlarda meydana gelen kapanma sorunu bu sorunların olası nedenlerini ve çözüm yollarını bu makalede sizlerle paylaşacağız.

Bu sorun yazılımsal ve donanımsal olmak üzere iki kategoriye ayrılıyor. Eğer telefonunuzun kapanmasına neden olan sorun yazılımsal ise şanlısınız. Ancak, donanımsal bir sorun söz konusu olduğunda ise cihazınızı büyük ihtimal servise göndermeniz gerekecek.

Gelin, şimdi sözü daha fazla uzatmayalım ve ‘’telefon kendiliğinden kapanıyor, telefon durduk yere kapanıyor, telefonum kendi kendine kapanıp açılıyor’’ gibi problemler ile karşı karşıya olanların izlemesi gereken yollara hep birlikte göz atalım.

Telefonun Donanımından Dolayı Telefon Kapanması

Telefonunuzun kapanmasının sebebi eğer yazılımsal sorunlardan kaynaklanmıyorsa o zaman donanım gereksinimlerini karşılamadığı yada donanım eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Bu kısımda en sık karşılaşılan sorun, batarya sorunudur. Bir dönem iPhone akıllı telefonlarının yavaşlatılması davasında da gündeme gelen bataryalar, yıpranmaya bağlı olarak telefonun kullanımını etkileyebiliyor.

Eğer telefonunuz içerisinde yer alan bataryada bir sorun varsa, bu şekilde bir döngü hatası ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Genelde kimyasal yaşlanmaya uğramış ve ömrünü tamamlamış olan pillerde bu tip bir sorun yaşanıyor.

Haliyle böyle bir sıkıntı yaşadığınız zaman ilk olarak pilleri kontrol etmeniz gerekiyor. Pilin hasarlı olduğunu kimi zaman şişmesinden kimi zaman ise anlık şarj değişikliklerinden anlayabilirsiniz.

Eğer şarjınız %50 seviyelerinden birden %10 seviyelerine düşüyorsa ve buna benzer durumlar yaşanıyorsa, batarya kısmında bir sorun var demektir. İlk yapacağınız işlem bataryayı değiştirmek olacaktır. Bataryalarınızı değiştirmenizin ardından Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz.