Haber Odak

Tanju Özcan ”Koronadan Ölenlerin Çoğu Bir Ayağı Çukurda Olan İnsanlardı”

Tanju Özcan ”Koronadan Ölenlerin Çoğu Bir Ayağı Çukurda Olan İnsanlardı”
136 views
12 Eylül 2020 - 12:07

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, koronavirüste ölenler ile ilgili çirkin ithamlarda bulundu. Bu sözleri gündem de yankı uyandırdı.

Bolu, diğer illere oranla ilk etapta korona virüs sürecinde oldukça başarılı bir süreci atlatmıştı.Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’da bu konuyu doğrulayıp Bolu’da koronavirüs sürecinde oldukça başarılı mücadele verildiğinden, ikinci dalgaya hazırlıklı olduklarından bahsetti. Ölenler için ise CHP’li Tanju Özcan Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin yönelttiği soruları cevaplarken ölen insanlar hakkında çirkin açıklamalarda bulundu.

”Bu Rakamlara Bakıp Çok Abartmamak Gerek”

Tanju Özcan bir gazetecinin yönelttiği koronavirüs nedeniyle kaç kişi öldü sorusuna, “Son olarak bir rakam almadım ama herhalde valiliğin mi bir açıklaması vardı? Yerel basında okudum, 40 civarındaydı. Yani şöyle söyleyeyim; ölenlere baktığınızda, büyük bir çoğunluğu zaten başka hastalıktan mustarip olan, yaşı da oldukça ileri yaşta olan, yani bu tabir çok hoş değil ama ölenlerin çok büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı. Dolayısıyla bu hani rakamlara bakıp çok abartmamak, panik yapmak gerekmiyor bana göre. Yani ilk vefat eden teyzemiz 86 yaşında Göynüklü bir teyzemizdi. Zaten çok doğal sebeplerden de hayatını kaybetmek üzereydi. Hatta yoğun bakımda yoğun bir tedavi uygulandı kendisine. Belki ömrü bile birkaç gün ekstra uzatıldı bu şeyden dolayı” cevabını verdi.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları