Haber Odak

Son Dakika! Yıldırım-14 Zori Operasyonu Başladı

Son Dakika! Yıldırım-14 Zori Operasyonu Başladı
267 views
28 Ekim 2020 - 8:56

İçişleri Bakanlığı’ndan gelen açıklamaya göre, Diyarbakır ve Batman’da 1451 personel katılımıyla “Yıldırım-14 Zori Operasyonu” başladı.

Açıklamada aynı zamanda, şimdiye dek başarıyla yürütülen Yıldırım operasyonları hakkında da bilgi verildi.

Bakanlık, “Bölücü terör örgütünün kış öncesi hareket kabiliyeti ve barınma arayışını bertaraf etmek, ülke içinde iletişimi ortadan kalkan örgütün bu kabiliyetini bir daha elde edememesini sağlamak ve ülke içindeki terörist varlığını tamamen bitirmeye yönelik olarak Batman ve Diyarbakır illerinde “YILDIRIM-14 ZORİ” Operasyonu başlatılmıştır. Operasyonda Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.451) personel (89) operasyonel tim görev almaktadır. Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 13 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan Yıldırım Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 137 terörist etkisiz hale getirilmiş, 74 işbirlikçi yakalanmış, 234 mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Yıldırım operasyonları, halkımızın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam etmektedir” açıklamasında bulundu.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları