Haber Odak

Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek Mi? İşte bilim kurulunun aciklaması…

Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek Mi? İşte bilim kurulunun aciklaması…
22 Mart 2020 - 10:50

Korona virüs vakasının her geçen gün artmasıyla birlikte alınan tedbirler de arttırılmaya başlandı ve bu kapsamda en son yayınlanan genelgeye göre kronik hastalıkları olan ve 65 yaş üstü olan vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı. Peki ya herkes için geçerli olacak bir sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Eğer gelecekse ne zaman gelecek? İşte Bilim kurulunun açıklamarı;

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin olarak, önümüzdeki haftanın Türkiye için son derece kritik olduğunu belirterek, “Şu bir haftada herkes evlerine girmezse, insanlara temasa devam ederse bu işi kontrol etmemiz mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Sokağa çıkma yasağına ilişkin görüşleri de değerlendiren Bilim Kurulu Üyesi Ceyhan, “Virüsün yayılımını önlemenin tek yolu herkesin eve kapanmasıdır. Ülkeler için sokağa çıkma yasağı kararı vermek kolay değildir. Bakın hepsi başta öneride bulundu hepsi sonra mecburen getirmek zorunda kaldı. Böyle giderse bizde aynı kararı vermek zorunda kalabiliriz” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz.