Haber Odak

Sigaraya Zam Mı Geliyor?

Sigaraya Zam Mı Geliyor?
10.444 views
28 Aralık 2019 - 14:10

Geçtiğimiz günlerde sigaraya gelen zamlar ardından birsigara zammıda 1 ocak 2020 tarihi itibariyle gelecek bilgileri dilden dile dolaşıyor.5 ocak sigara zamlı fiyatlarına tekrar bir zam mı gelecek net bir açıklama yapılmadı ama yeni zammın kapıda olduğu herkes tarafından konuşuluyor.Yeni yılda sigara fiyatları ne kadar olacak?DetaylarHaber Odak‘ta…

Yeni Yılda Uyarılar Arttırılacak

Sigara paketlerinde bulunan içmemeye yönlendiren uyarı mesajları arasına 14 yeni resim ve mesajlar eklenecek.

Resimli uyarılarda şunlar bulunacak…

– “Sigara içiyorsanız çocuğunuzun da sigara içme ihtimali iki kat fazladır. Yaşam boyu sigara içenlerde erken ölümlerin yarısı sigara içmekten kaynaklanmaktadır.”

– “Sigara içmek kan akışını yavaşlatır ve cinsel iktidarsızlığa neden olur.”

– “Sigara kullanımı gebelikte erken doğuma yol açarak bu bebeklerdeki ölüm, hastalık ve engellilik riskini artırır.”

– “Sigara kullanımı her aldığınız nefesi zorlaştıran kronik bronşite neden olmaktadır.”

– “Sigara en büyük inme nedenidir.”

– “Sigara dumanında benzen, nitrozamin, formaldehit ve hidrojensiyanit gibi kanser yapıcı maddeler bulunur.”

– “Sigara içmek ayakta kangrene neden olur.”

– “Sigara içenler genç yaşta ölür.”

 

5 Ocak 2020’de Sigaraya Zam Mı Gelecek?

Sigaraya gelen zamlar ardından sigara kullanıcıları tarafından büyük bir tepki gelmişti. Bunun ardından 2020 yılına giriş ardından 5 Ocak tarihinde sigaraya yeni bir zam geleceği haberleri tekrardan isyan fitilini ateşledi. Sigaranın bir bağımlılık olduğunu ve bırakamayacağını söyleyen vatandaş, “Bu fiyatlarda bu sigaraları nasıl alacağız?” diyerek sitem etti. Bunun ardından tekrar bir zammın 5 ocakta geleceği ve eski zam gibi ortalama 2-3 lira aralığında değişeceği söyleniyor.

5 Ocak 2020 Fiyat Listesi

Sigara fiyatına gelecek zammın sürekli olarak tartışıldığı bir dönemde beklenen zamlı fiyatların listesini sizle paylaşıyoruz. Fakat resmi bir kaynaktan bunu doğrulamadan gerçekçilik kazanmayacaktır.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adlarıtwitter takipçi hilesi nasıl yapılırtwitter takipçi hilesi 2020twitter fav hilesitwitter takipçi hilesi