Haber Odak

Sevgilisi Tarafından Şiddet Gören Kadına Yardım Eden Kadir Şeker İçin Verilen Ceza

Sevgilisi Tarafından Şiddet Gören Kadına Yardım Eden Kadir Şeker İçin Verilen Ceza
425 views
16 Eylül 2020 - 10:31

Konya ilinde sokak ortasında sevgilisi tarafından dayak yiyen kadını kurtarmak için kadının sevgilisini öldürdüğü iddia edilen Kadir Şekerci için 18 yıl hapis cezası istendi.

18 Yıl Hapsi İstendi

Sokak ortasında şiddet gören kadını kurtarmak isterken, kadına şiddet uygulayan şahsı öldürmekten hapis cezasına çarptırılan Kadir Şekerci,yargılandığı davanın 3. duruşmasında Cumhuriyet savcısı tarafından “haksız tahrik altında kasten öldürme” suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapisle cezalandırılması, haksız tahrik indiriminin de üst seviyeden uygulanması istendi. Savcılık, iddianameye bağlı kalarak suçun ağır tahrik altında işlendiğini belirtti.

”Ağabeyime çok haksızlık yapıldı.”

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Şeker, maktul Özgür Duran’ın yakınları, taraf avukatları ve tanıklar katıldı. Şeker, daha önceki ifadelerini tekrarlayıp ağlayan bir kadına yardım etmek amacında olduğunu ileri sürdü. Özgür Duran’ın kardeşi Niyazi Remzi Duran ise sanıktan şikayetçi olduğunu belirtti. Ağabeyi hakkında medyada gerçeği yansıtmayan haberlerin yer aldığını öne süren Duran ise, “Ağabeyim uyuşturucu satıcısı değildi. Sosyal medya paylaşımlarından da uyuşturucuya karşı olduğu anlaşılacaktır. Ağabeyime çok haksızlık yapıldı.Bizler de mağdur olduk. Sanıktan şikayetçiyim, adalete güveniyorum.” ifadelerini kullandı.

”Daha önce böyle bir olaya karışmadım”

Duran ailesinin avukatlarından Furkan Akbulut, adli tıp raporunda Şeker’in sırtında 3 santimetrelik, kabuk bağlamaya yüz tutmuş bir kesik yarasın olduğuna dikkat çekip, Şeker’in olaydan kısa süre önce bıçaklı bir yaralama olayına da karışmış olabileceğini öne sürdü. Avukatın bu iddiası üzerine söz alan Kadir Şeker, “Daha önce böyle bir olaya karışmadım.” sözlerini söyledi.

”Kadir Şeker bir kahraman değildir”

Maktulün babası Cengiz Duran’ın avukatı Duygu Delibaş olaya dahil olup: “Şu anda kamuoyunda öyle bir algı oluştu ki sanki biz mağdur tarafı değil, sanık tarafıyız. Bu dosya kadına şiddetle bütünleştirilmiş bir dosya oldu. Söz konusu olayda şiddet yoktur. Kadir Şeker’den bir kahraman yaratılmaya çalışılmaktadır. Kadir Şeker bir canidir demiyoruz. Bu tartışılır. Ancak Kadir Şeker bir kahraman değildir. Olayda elinde bıçağı olmasaydı olaylar bu hale gelmeyecekti. Buradan çıkacak karar ülke gündemine oturacak. Kadir Şeker lehine bir karar bireysel silahlanma ve sokak adaletini de meşrulaştıracaktır” sözlerini kullandı.

”Sadece kadının iyi olduğunu öğrenmek istedim”

Evinin yolu tutup sokakta ağlama sesini duyan Şekerci olayları şöyle anlatmıştı: “Eve giderken kadın ağlama seslerini duydum. Kadın, ‘Tamam yeter artık’ diyerek, ağlıyordu. Kadının ağlama seslerine dayanamadım. Bakmak istedim. Yanlarına doğru gittim. Adam ayakta, kadına sürekli küfürler ediyordu. Adama ‘Ne yapıyorsun, gücün kadına mı yetiyor? dedim. ‘Karım değil mi, sanane’ diyerek, bana küfür etti. Bana parmağındaki alyansı gösterdi. Kadın da bana, ‘Bu benim eşim, sen git ablacım’ dedi. Bu sırada Özgür, hep bağırıp küfür ediyordu. Ben olay yerinden 10-15 metre uzaklaştım. Arkamdan anneme yönelik küfürler etti. ‘Seni bulacağım’, deyip küfür etti. Ben de ‘Beni bulamazsın’ dedim. Sonra arkamdan gelip, gözüme yumruk attı. Bana sürekli yumruklar atıyordu. Sonra boğazıma yapıştı, nefesim kesildi. Öleceğimi hissettim. Belki beni bırakır diye, cebimden bıçağı çıkardım. Ama ben ona karşılık veremedim. Beni de bırakmadı. Sırt üstü yere düşmüştüm. O da benim üzerimde omuzlarımdaydı. Bir süre sonra kalktım ve olay yerinden ayrıldım. Elimde kan olduğunu gördüm. Kendi elimin kesildiğini zannettim. Daha sonra eve gittim. Teyzem ve kuzenime, akşam polisler beni almaya gelince olayı anlattım. Kesinlikte şahsın yaralandığını fark etmedim. Kendi elim kesildi zannettim. Ben böyle olsun istemedim. Çok üzgünüm. Kesinlikle kötü bir art niyetim yoktu. Sadece kadının iyi olduğunu görmek, öğrenmek istedim”

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları