Haber Odak

Seda Sayan İstanbul Sözleşmesi İçin: Gerekirse Erdoğan’a Yalvaracağım

Seda Sayan İstanbul Sözleşmesi İçin: Gerekirse Erdoğan’a Yalvaracağım
143 views
04 Eylül 2020 - 10:26

Seda Sayan İstanbul Sözleşmesinin İptali olması ihtimaline karşılık “Özellikle Emine Erdoğan Hanımefendi bu konuda çok hassasiyet gösteriyor. Rica ediyorum, bu konuya el atmalı. Gerekirse Cumhurbaşkanı’na gidip yalvaracağım” sözlerini kullandı.

Ünlü şarkıcı ve sunucu olan Seda Sayan, Haber Global ekranlarında yayınlanan Jülide Ateş ile 40’ın konuğu oldu. Her soruya dürüstlükle cevap veren Sayan, son zamanlarda oldukça artış gösteren kadına şiddet ve cinayetler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşine seslendi.

”Emine Erdoğan’dan Özellikle Rica Ediyorum, Erdoğan’a Yalvaracağım”

Sunucu Jülide Ateş’in “Kadına şiddet sence nasıl son bulur?” sorusuna yanıt veren Sayan, İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesine karşı olduğunu belirterek :”İstanbul Sözleşmesi’nin iptaline karşıyım. Hatta kadına şiddete cezalar daha ağır olmalı. Özellikle Emine Erdoğan Hanımefendi bu konuda çok hassasiyet gösteriyor. Özellikle rica ediyorum, bu konuya el atmalı. Her gün bir kadın ‘Öldürülmemi mi bekliyorsun’ diye bağırıyor. Bu kadınlar için bir şeyler yapalım. Şimdi gene polis sahip çıkıyor. Biz babamı şikayet ettiğimizde ‘Kocandır döver’ denilip geri gönderiliyorlardı. Mahkemedeki iyi görüntüsü nedeniyle affediliyor. Bunlara cevap hakkı dahi verilmemeli. Pandemi nedeniyle bir çok şey kaldı. Ben gerekirse Cumhurbaşkanı’na yalvaracağım. Sadece kadın çekmiyor aile de etkileniyor. Çözüm çok ağır olmazsa sorun kötü yerlere gidiliyor. Aftan faydalanmamalı bu insanlar.” sözlerine yer verdi.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları