Haber Odak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Son Açıklamaları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Son Açıklamaları
228 views
23 Mart 2020 - 16:27

Bakanlığım adına, Bilim kurumumuz adına sizlere teşekkür ediyorum. Diyerek sözlerine başlayan Fahrettin Koca, Son 24 saatte yaşanan yeni tanıları açıkladı.

“Kaybettiğimiz 30 hastanın başka hastalıkları da bulunuyordu, dirençleri zayıftı.”dedi. “Yaşlılarımıza seslenmek istiyorum, size ihtiyacımız var. Tedbirleri en kolay uygulayabilecek olanlar sizlersiniz” diyerek yaşlı vatandaşlarımıza seslendi.

“Koronavirüse karşı ortaya koyduğumuz dayanışmanın dünyada örneği yok”diyerek sözlerine devam eden Fahrettin Koca, Sağlık personellerimizin ek ödemelerini iyileştirme çabası içerisindeyiz dedi.

“Yerli üretim solunum cihazlarının üretimine başladığımızı belirtmek istiyorum.” diyerek sözlerine devam etti. Koronavirüsle mücadele çok geniş katılım gerektirdiğini sözleirnde belirten Koca, “Türkye sağ duyulu bir politika uyguladı” dedi.

Eve Çıkmayın Uyarısı

Kaybettiğimiz hastaların hepsi ileri yaşta ve bünye olarak dirençleri zayıftı. Büyüklerimize seslenmek istiyorum. Onların koronavirüsten etkilenmemesi konusunda bizler sorumluluk sahibiyiz. Bu toplumun sizin hayat tecrübenize ihtiyacı var. Ailelerinizin size ihtiyacı var. Hayat yolculuğunda evlatlarınızın vereceğiniz tavsiyelere ihtiyacı var. Torunlarınızın sevginize ihtiyacı var. Bunları hastayken yapamazsınız. Yapmak isteyip daha yapamadığınız kaç şey olduğunu düşünün. Ağır hastayken yapamazsınız. Sizin öğütlerinize ihtiyacımız var ama siz de bir defaya mahsus bu öğüdü kabul edin. Bu günlerde size karşı hassasiyeti yüksek olan yalnız kendi evlatlarınız değil, bütün toplum. Bu salgında mümkün olduğu kadar az kayıp vermek, bu durumu birlikte atlatmak istiyoruz. Evden çıkmanız bir süre kısıtlandırıldı, bu kurala uyun.

Koronavirüse karşı ortaya koyduğumuz dayanışmanın dünyada neredeyse örneği yok. Devlet sorumluluk paylaşımı önermeden toplum birçok gereği kendiliğinden yerine getiriyor. STK’lar, kültür dünyası, iş dünyası, bilim insanı bu mücadelenin aktörü haline geliyor. Medyamız bilgiyi doğru aktarma konusunda çok dikkatli. Felaket tellallarına toplum olarak prim vermiyoruz. Mücadelemiz kararlı havadan çıkıyor, canlılık ve enerji kazanıyor. Korkuya teslim olmuş bekleyişin yanlış olduğu yavaş yavaş görülüyor.
Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları