Haber Odak

Rusya Savunma Bakanı’nın Koronavirüs Aşısı Olduğu Ortaya Çıktı

Rusya Savunma Bakanı’nın Koronavirüs Aşısı Olduğu Ortaya Çıktı
148 views
04 Eylül 2020 - 13:31

Dünya Sağlık Örgütü’nün ”mümkün değil” dediği koronavirüs aşısını Rusya Savunma Bakanının olduğu ortaya çıktı.

Rusya Savunma Bakanı, Rusya tarafından geliştirilen ve “Sputnik-V” adı verilen koronavirüs aşısını yaptırdığı duyurdu. Dünya Sağlık Örgütü’nün “Gelecek yılın ortasına kadar yaygın bir aşılama mümkün değil” açıklaması sonrasında yaşanan bu gelişme ise kafalarda soru işareti oluşturdu.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, ülkesinin yeni tip koronavirüse karşı geliştirdiği “Sputnik-V” aşısını yaptırdığı duyurdu. Bakanlık tarafından Şoygu’nun aşı olduğu anların görüntüleri paylaşılırken, uygulama tarihi ise belirtilmedi. Dünya Sağlık Örgütü’nün korona aşısının 2021’den önce uygulanamayacağını açıklaması ise kafaları bir hayli karıştırdı.

”Sputnik-V” Koronavirüs Aşısını Yaptırdığını Açıkladı”

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Bağımsız Devletler Topluluğu üyesi ülkelerinin Savunma Bakanlarıyla bir araya geldi. Şoygu, görüşmede Rusya’nın geliştirdiği ve “Sputnik-V” olarak adlandırılan koronavirüs aşısını kendisinin de yaptırdığını açıkladı. Moskova’daki Patriot Park’ta mevkidaşlarıyla bir araya gelen Şoygu’nun aşı açıklamasının ardından Rusya Savunma Bakanlığı, Şoygu’nun aşı olduğu anların görüntülerini paylaştı.

Ne Zaman Yaptırdığı Bilinmiyor

Şoygu aşıyı yaptırırken bir hayli heyecanlı görüntülendi. Sağlık çalışanlarına teşekkürlerini sunup ayrılan Şoygu’nun, aşıyı ne zaman yaptıdığı hakkında bilgiye erişilemedi.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları