Haber Odak

Recep Tayyip Erdoğan’dan Asgari Ücret Açıklaması “Jestimizi Yaparız”

Recep Tayyip Erdoğan’dan Asgari Ücret Açıklaması “Jestimizi Yaparız”
106 views
20 Aralık 2019 - 11:25

2020 yılında asgari ücrete yapılacak zammın görüşmeleri yapılırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan asgari ücret ile ilgili ilk yorum geldi. “Görüşmelerin geldiği noktayı bir görelim, inşallah jestimizi yaparız” açıklamasıyla asgari ücrete zam bekleyen vatandaş derin bir nefes aldı. Yaklaşık 7 milyonu ilgilendiren asgari ücret görüşmelerinin sonuçları merakla bekleniyor.

İsviçre ve Malezya temaslarını tamamlayarak dün yurda dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuala Lumpur’dan ayrılmadan önce medya yöneticilerinin sorularını cevaplandırdı.

“TARAFLARI MEMNUN EDECEK BİR ADIMI ATARIZ”

“Asgari ücret konusunda hep hassas oldunuz. Şimdi hükümet-işçi- işveren kesimleri son tur görüşmelere başladı. Ama bu konuda genellikle hep sizden bir son jest beklenir. Asgari ücret konusunda müjdeniz olacak mı?” sorusunun ardından Erdoğan, İnşallah jestimizi yaparız da burada yapmayalım daha. Şu anda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız yaptıkları çalışmaları döner dönmez bize bir getirsinler. Bakalım son geldikleri nokta nedir, onu da bir kendilerinden görelim. İnşallah, tarafları memnun edecek bir adımı atarız.” açıklamalarında bulundu. 7 milyon asgari ücretli çalışanı yakından ilgilendiren konu birincil ağızdan açıklamayla rahatladı. Jestimizi yaparız açıklaması ardından asgari ücrette zam beklentileri yükseldi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları