Haber Odak

Müge Anlı ”Bu İşin Peşini Bırakmayacağız”

Müge Anlı ”Bu İşin Peşini Bırakmayacağız”
350 views
18 Eylül 2020 - 13:11

Aleyna Çakır’ın ölümünden sorumlu tutulan Ümitcan Uygun’un annesi dün akşam saatlerinde ormanlık alanda ölü bulundu. Ölü bulunan kadının yanındaki notta ise, ”Ölümümden Müge Anlı sorumludur” yazıyordu. Bu olayların üzerine Müge Anlı’dan yanıt gecikmedi.

Müge Anlı Açıklamada Bulundu

Haziran ayında evinde ölü bulunan Aleyna Çakır’ın ölümündeki şüpheli isim Ümitcan Uygun’un annesi ormanlık alanda ölü halde bulundu. Yanındaki notta ise ”Ölümümden Müge Anlı sorumludur” yazıyordu. Bugün canlı yayına çıkan Müge Anlı ise tarafsız olduğunun altını çizerek açıklama yaptı.

”Konu onun üzerinde değilken dün şüpheli şekilde hayatını kaybetti”

Ümitcan Uygun’un annesi Gülay Uygun’un ölümünden sorumlu olarak gösterilen Müge Anlı, ATV ekranlarında sessizliğini bozarak şu açıklamalarda bulundu,”Anne intihar etmeyi düşünüyor ama ağzından maskesini bile çıkarmıyor. Elinde poşetler var ve ensesinden bir kurşunla intihar ediyor. Öncelikle aileye başsağlığı diliyorum. Konu annenin üzerinde değilken kadın dün ölüyor. Devletin kurumları önemli kurumlardır. Soruşturmayı ben onlara bırakma taraftarıyım. Devlet de soruşturmayı başlattı, müfettişleri görevlendirdi. Çok sayıda kız bizi aradı bununla ilgili. Hatta 2 gün sonra da hanımefendinin ifadesi alınacakmış. Kızlar, ‘Rahmetli hanım bize Whatsapp grubu kurdu. ‘Benim hakkımda soru sorarlarsa iyi şeyler söyleyin’ diye yazdı’ dediler. Fakat konu onun üzerinde değilken dün şüpheli şekilde hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin.”

”Hiç kimsenin tarafı değilim”

”Hep böyle bir tehdit var. Bu olayın ardından da yine suçlu olan ben oldum. Ben bu suçlamaları kabul etmiyorum. Ben gazeteciyim. Hiç kimsenin tarafı değilim. Ne anneyi-babayı tanırım, ne Ümitcan’ı tanırım. Ne hanımefendinin adını ne fotoğrafını vermişim. Röportajları yayınlama durumum olmasına rağmen kurumları zedelemek adına yayınlamadım. Ben tarafsızım. Benim kalbime Rabbim ne verdiyse ben kalbimin doğrusunda gitmeye çalışıyorum. Allah gönlümü biliyor.”

”Başka Aleyna’lar ölsün istemiyorum”

“Bu yayına başladığımdan beri de hep aynı şeyi söylüyorum. Ne söylerseniz söyleyin, ne yaparsanız yapın ben bu yolumdan dönmeyeceğim. Kim ne kadar tehdit ederse etsin benim için önemli olan Aleyna’nın o gece intihar etmesi ya da öldürülmüş olması Adli Tıptan gelecek rapora bağlıdır. O ayrı bir konudur. Ama onlarca genç kızın şantaj ve tehditle, dayakla kötü yollara sürüklenmesi ve onların üzerinden para kazanılması doğru bir şey değildir ve bunların cezalandırılması gerekiyor. Ne söylerseniz söyleyin. Ben bunu söylemeye devam edeceğim. Başka Aleyna’lar ölsün istemiyorum. Bu bir yıldırma politikası, biliyorum. Keşke hanımefendi hayatta olsaydı. O kadar üzüldüm ki… Keşke hanımefendi bizi arayıp ‘Yüzleşebilirim o kızlarla’ deseydi. Ben hanımefendiyi bilmem. Konuyu devlete bıraktım, gerekli soruşturma açıldı.”

”Bu işin peşini bırakmayacağız”

”3.5 aydır neredeyse tüm medya kuruluşlarında oğlu hakkında bu haberler yapıldı. Tüm bunlar yaşanırken psikolojisi gayet sağlam kalan bir hanımefendi, soruşturma başlatılınca mı intihar eder? Neden intihar etsin? Bunun için hiçbir gerekçe yok. O yüzden ben bu konunun da araştırılacağından eminim. Aleyna intihar mı etti öldürüldü mü diye konuşurken, ikinci hanımefendi de aynı şekilde hayata gözlerini yumdu. Bu işin peşini bırakmayacağız.”

”Bu tavrı Aleyna şiddet görürken oğluna da gösterseydin”

Müge Anlı, kameralarda tehdit içerikli konuşmalara yer veren Ümitcan Uygun’un babası hakkında ise şunları söyledi, “Senin eşin, bir söze kendini vuruyor. Senin söylemine göre… Ama başka kadınlar dayak atılıp canlı yayına çıkarlarsa yaşamına devam etmek zorundalar mı? Keşke bu tavrı Aleyna şiddet görürken oğluna da gösterseydin. Allah rahmet eylesin sana; ama keşke o tavrı o zaman da gösterseydin. Ben senin de karşında değilim. Herkes gerçeği biliyor, herkes gerçeği dakika dakika burada izledi.”

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları