Haber Odak

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU TÜRK HEYETİNİN BEKLETILMESI HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU!

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU TÜRK HEYETİNİN BEKLETILMESI HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU!
230 views
10 Mart 2020 - 10:10

Mevlüt Çavuşoğlu Türk heyetinin bekletilmesi haberleri hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk heyetinin Rusya da ateşkes görüşmeleri için bekletildiği kronometre ile Rus televizyonlarında yayınlanmıştı. Mevlüt Çavuşoğlu bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Mevlüt Çavuşoğlu : Ortada bir buluşma yeri var iki lider bir noktada buluşuyor. Putin her zaman bizi kapıya kadar uğurluyor bu sefer de uğurladı şakalaşıldı. Cumhurbaşkanı eğer beklediyse karşı tarafta da Putin bekledi iki tarafın ortaya geldiği bir buluşma şekliydi. Bizim ayakta olduğumuz gibi karşı tarafta da Rusya heyeti duruyordu. Bunları kesip ayakta bekletildi gibi kamuoyuna aktarmanın ne anlamı var? Efendim heyet Putin’in karşısında durdu Putin geldi bir cumhurbaşkanı tokalaştık nezaketleştik aynı şekilde Erdoğan’da diğer taraf ile tokalaştı bunlar bir nezaret kuralıdır. Bunlardan bir şey çıkarmaya çalışmak ucuz ve doğru olmayan bir politikadır. Bunları izah etmek için açıklama yapıyor olmak bile beni üzüyor. Esasen Rusya medyasının yaptığı saygısızlıktır, bunu magazinleştirmek doğru değil. Rusya tarafı kendi tutumlarının olmadığı basının böyle bir şey yaptığını bizi aktarmadığını ilettiler. Bazen RussiaToday(RT) de bunu çok yapıyor en küçük fikir ayrılılığımızda kara propaganda yapıyorlar bazen iyi bazen kötü olabiliyoruz medyanın en küçük anlaşmazsızlıkta böyle yayın yapması yanlıştır.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları