Haber Odak

Memurları Etkileyecek Yeni Düzenleme Açıklandı

Memurları Etkileyecek Yeni Düzenleme Açıklandı
28 Ekim 2020 - 7:47

Memurları yakından ilgilendiren yeni uygulama açıklandı. 2021 yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı, çalışan ve aday memurlar için özel eğitim programları uygulanacak. Eksik ücret bildiren patrona mektup, primi düşük yatırılan çalışana ise SMS gönderilecek.

Görevde Yükselmelere Değişiklik Geliyor

Kamu personelinin niteliğini artırmaya yönelik hizmet içi eğitim programları oluşturulacak. Aday memurlar, görevde yükselme ve unvan değişikliklerine yönelik yönetmeliklerde değişikliğe gidilecek. Kamuda yöneticilik becerilerini geliştirmek üzere özel eğitim programları hazırlanacak.

İş’te Anne Projesii

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynaklığı Ofisi’nce staj seferberliği projesi uygulama birliği sağlanarak yaygınlaştırılacak. Engellilerin işgücüne katılımını ve istihdamını artırmak için destekli istihdam modeli uygulaması yaygınlaştırılacak. Engellilere yönelik kendi işini kurma hibe desteği verilmeye devam edecek. Kadın istihdamını artırmak için İş’te anne Projesi ile kadınların işgücü piyasasına katılımı teşvik edilecek.

Alım-Satım Değerinin Belirlenmesinde Yeni Model

Yıllık Programı konut alım satımındaki abartılı fiyatlara son verecek, sektörde disiplini sağlayacak Toplu Değerleme Sistemi 2021’de devreye girecek. Gayrimenkullerin vergilendirilmesinde esas alınan alım satım değerinin belirlenmesi, beyana ilişkin yeni bir sistem devreye alınarak vergide adalet sağlanacak.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. twitter favori hilesi twitter takipçi hilesi