Haber Odak

Meğer O Cinayet Planlanmış

Meğer O Cinayet Planlanmış
157 views
14 Ocak 2020 - 12:22

Türkiye’de gündem olan Ayşe Tuba Arslan cinayetinde şok olaylar ortaya çıktı! Yalçın Özalpay’ın cinayetten günler önce “Tuzağa düşürüp öldüreceğim” dediği öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir’de yaşanan olay Türkiye’de gündem olmuştu. Ayşe Tuba Arslan’ın kafasına satırla 10-15 kez vurarak öldüren Yalçın Özalpay mahkemede ‘bir anlık cinnetle yaptım’ ifadesinde bulunmuştu. Olayı “Bir anlık cinnet geçirerek olayı gerçekleştirdim. Yalçın Özalpay ‘çeşitli şahıslardan tehdit aldığım için olayda kullandığım bıçağı belimde, satırı da torba içerisinde taşıdım” diye savundu.

Olay sonrasında Ayşe Tuba Arslan’ın daha önce devletten yirmi üç kez yardım istediği anlaşıldıktan sonra hazırlanan iddianamede, Ayşe Tuba Arslan ve Yalçın Özalpay’ın 10 Eylül 2019 tarihinde boşandıkları bilgisini yer verilirken, katil zanlısı Özalpay’ın eski eşi Ayşe Tuba Arslan’ı takip ederek ve kovalayarak yakaladığı ve Vişnelik Mahallesi Atatürk Caddesi’nde bıçak ile satırla saldırarak birden çok yerinden yaraladı belirtildi. Arslan’ın tedavi altına alındığı Eskişehir Osmangazi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 44 gün sonra hayatını kaybettiği kaydedildi.

Yapılan otopsi işleminde Ayşe Tuba Arslan’ın ölüm nedeni olarak kesici, ezici alet yaralanmasına bağlı kafatası kırıklarıyla birlikte beyin kanaması, beyin doku harabiyeti ve sonrasında gelişen komplikasyonlar sonucu meydana geldiği anlatıldı.

Özalpay hakkında ‘tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede tanık Emre Özen ve Cafer Günaydın, olay anını “Bir erkek yolda bir kadını satırla kovalamaya başladı. Kadın ‘İmdat’ diye çığlık atarak yardım istedi. Daha sonra adam, kadını yakalayıp satırla kafasına 10-15 kez vurdu” diye anlattı.

Mahkeme “Özalpay’ın maktüle yönelik birçok eylemde bulunduğu, hayatın olağan akışına aykırı şekilde yanında bıçak ve satır taşıması, maktülün kovalayıp yakaladıktan sonra sayısız kere bıçak ve satırla vurup yere düşürdükten sonra dahi devam etmesi, özellikle hayati tehlike yaratacak bölgeleri tercih etmesi, eylemi tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek gerçekleştirdiğini gösterdiği…” yargısında bulundu.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları