Haber Odak

MEDİKAL ESTETİK NEDİR? Dr. ASEL SEDA BAL yazdı…

MEDİKAL ESTETİK NEDİR? Dr. ASEL SEDA BAL yazdı…
476 views
13 Şubat 2020 - 16:56

MEDİKAL ESTETİK NEDİR?  

Özellikle son 10 yılda deyim yerindeyse çığır açarak bambaşka bir sektör haline gelen medikal estetik, günümüz güzellik algısının merkezi haline geldi. Her geçen gün artan ivmelerle de hızına devam etmektedir. Peki nedir bu küçük dokunuşlar olarak addedilen medikal estetik?

Aslına bakarsanız ben medikal estetiği sanatsal bir bilim olarak nitelendiriyorum. Tıbbi olarak ise tanım şöyle; Cilt,yüz,saç ve vücut görünümünü olduğundan daha iyi hale getirmek için çeşitli tedavi prosüdürlerine dayanan bilim.

Medikal estetiğin uluslararası çapta hızlı gelişmesi kişilerin ameliyat gerektirmeyen gençleştirme prosüdürlerini talep etmelerinden dolayı. Kişinin estetik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla öne çıkan medikal estetik, aynı zamanda doğal ve sağlıklı görünümü korumak amacıyla da sağlık rutinin bir parçası olmuştur.

Peki ne oldu da medikal estetik bu denli zirve yapan bir sektör haline geldi?

Çünkü artık toplumda bireylere şöyle bir baskı var: “İYİ GÖRÜNMELİSİN” İyi görünmek kişinin sosyal, özel ve iş hayatını primer etkileyen bir faktör haline geldi. Bunun gereği olarakta artık herkes olduğundan daha iyi görünme derdinde. İyi görünmek günümüzde bireylerin vizyon ölçütü haline  gelse de her zaman söylediğim bir şey var.

   ‘İyi görünmek birçok şeydir, ama her şey değildir.’

 Bunu unutmayalım lütfen.

Medikal estetiği sadece küçük estetik dokunuşlar olarak düşünmek yanlış. Aslında medikal estetik daha sağlıklı  bir yaşam sürmenin de yollarını da bize sunmakta. Örneğin mezoterapiler ya da ozon tedavileri gibi…

En popüler Medikal Estetik uygulamaları nelerdir?

Hiç şüphesiz bu işlemlerin başında botoks ve dolgu uygulamaları geliyor. Botoks yaş ve mimik kullanımı ile birlikte meydana gelen kırışıklık tedavilerinde alternatifi olmayan bir ilaç olarak yerini alıyor. Dolgu ise yaş almaya bağlı olarak yüzde meydana gelen yağ ve volüm kaybına destek olarak öne çıkmakta. Sonraki yazılarımda bu işlemlerle ilgili detaylı bilgiler paylaşıyor olacağım.

Bedenen olduğu kadar ruhen de iyi görünmeniz dileğiyle..

Sevgiyle kalın…

– Dr. ASEL SEDA BAL 

   aselsedabal@gmail.com

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları