Haber Odak

Kraliçe Elizabeth Koronavirüs Endişesiyle Buckingham Sarayından Ayrıldı !

Kraliçe Elizabeth Koronavirüs Endişesiyle Buckingham Sarayından Ayrıldı !
15 Mart 2020 - 11:55

Tüm dünyayı derinden etkileyen ve hızla yayılan koronavirüs İngiltere’de 21 cana yol açtı. Virüs endişesi artan ülkede 93 yaşında olan Kraliçe Elizabeth de çalışanları beraberinde Buckingham Sarayı’nı terk ettiler.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs kısa süre içerisinde merkez üssü olan Çin’den Avrupa’ya ulaştı. Koronavirüsten en derin yara alan ülkeler arasında yer alan İngiltere’de kısa zamanda 1.143 vaka ortaya çıktı. Ölüm haberleri 24 saatte yaklaşık olarak iki kat artış göstererek 21’e ulaşması sonucunda Kraliçe II. Elizabeth virüs endişesine kapıldı. Kraliçe, Cobra adı ile adlandırılan hükümetin acil durum komite toplantısının ardından Buckingham Sarayı’nı çalışanları ile beraber terk etti.

KARANTİNAYA ALINDILAR

NTV’de yer alan habere ilişkin 93 yaşındaki Kraliçe ve 98 yaşındaki eşi Prens Philip, Sandringham’daki Windsor konutunda karantina altına alındı.

“SAĞLIK DURUMU İYİ”

Bir gazeteye konuşan kaynak ise, “Kraliçe’nin sağlık durumu iyi, ancak onun için en iyisi taşınması oldu. Pek çok çalışanı da koronavirüs nedeniyle paniğe kapılmış haldeydi. Kraliçe, ayrılana kadar sarayda pek çok kişiyle buluştu. Ancak 94 yaşına girmesine haftalar kaldı ve uzmanlar kendisine zarar verecek konumdan çıkarılmasının en doğrusu olduğuna inanıyor.”

 

ETKİNLİKLER ERTELENDİ

Cuma günü Kraliçe’nin gerçekleştirmesi planlanan Cheshire ve Camden ziyaretleri virüs salgını sebebiyle ertelendi. Kraliçe’nin her yıl mayıs ayında gerçekleştirdiği geleneksel bahçe partisini de hazirana ertelemesi tavsiye edildi.

“SAKİN KALIN” MESAJINDA BULUNMUŞTU

Kraliçe, bu ayın başında, salgının görevleri yerine getirmeyi engellememesi gerektiğini ve ”Zorunlu hale getirilen tavsiyeler” olana kadar ”Sakin kalarak hayata devam etmek gerekiyor.” açıklamasını yapmıştı.

HALKIN ARASINA GİRMİŞTİ

Kraliçe, 9 Mart’ta gerçekleşen Commonwealth Day (Milletler Topluluğu Günü) kutlamasında halkın arasına girmişti. Kraliçenin konuklarla eldivensiz tokalaşması dikkatlerden kaçmadı.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz.