Haber Odak

Korona Virüs Bu Bitki Sayesinde Etkisiz Oluyor!

Korona Virüs Bu Bitki Sayesinde Etkisiz Oluyor!
122 views
11 Eylül 2020 - 11:21

Cistus Creticus bitkisi dünyaya umut ışığı olabilir. Tüm dünyayı etkisi altına alan bu virüs nerdeyse 1 yıldır bizimle yaşam sürüp, yaşamlarımızı elimizden almakta. Bu bitki sayesinde yeni bir kalkan daha edinebiliriz.

Covid-19 aşısı ha oldu ha olacak derken, artık sabırlarımızda umutlarımızda tükendi. Kendizime maskeden, hijyenden , mesafeden kalkan örer olduk. Sizlere başka bir kalkanın da üstelik kuvvetli bir kalkanın olduğunu söylesek…

Bizleri etkisi altına alan bu virüs için aşının ancak en geç elimizde 2021 yılında olacağı bile muamma.

Türk Rinoloji Derneği Başkanı Prof.Dr. Mustafa Gerek, bazı çalışmaları dahilinde korona virüsü etkisiz kılmaya yardımcı bir bitki keşfetti. Cistus creticus bitkisinin özünü içeren ürünlerin zarflı virüslerle mücadelede destekleyici olduğunu belirlendiğini açıkladı.

”Virüs Konsantrasyonunda Yüzde 99.9 Azalma Sağlayabildiği Belirlendi

Prof.Dr. Mustafa Gerek açıklamasında, ”Almanya’da akredite edilmiş bir laboratuvarda yapılan in-vitro çalışmada, cistus creticus içeren ürünlerin zarflı virüslere karşı 10 dakikalık temas süresinde virüs konsantrasyonunda yüzde 99.9 azalma sağlayabildiği belirlendi.Yapılan bu araştırma doğrultusunda, önümüzdeki dönemde pandemilere neden olan zarflı virüslere karşı büyük oranda antiviral etkinlik gösteren cistus creticus bitki özü içeren ürünlerin, Kovid-19 ile mücadelede korunmaya katkı sağlayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları