Haber Odak – Habere Odaklan

Kira Öder Gibi Faizsiz Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Kira Öder Gibi Faizsiz Ev Sahibi Nasıl Olunur?
0 views
16 Ocak 2023 - 22:18

Ev sahibi olmanız, günümüz çerçevesinde hemen yine herkesin hayali şekline de gelmiştir. Ev sahibi olmayı dileyen bireyler açısından birçok çeşitli finansal seçenekler olmuş olsa dahi, uzun vadelerde yükselmekte olan kredi taksitleri ve yine artan maddi yük sebebi ile birçok birey ev sahibi olabilme hayalini maalesef ertelemek zorunda kalabiliyorlar. Bu noktada da devreye yine faizsiz bir biçimde ve kira ödercesine ev sahibi olabilmenize olanak tanıyan çözümler gelmektedir. Bu çözümlerinde birçoğu yine uzun-orta vadelerde ev sahibi olabilmenizi sağlıyorken masraflarınızı da azaltabilmenize olanak tanımaktadır.

Kredisiz Ev Nasıl Alınabiliyor?

Peki, krediye başvurmadan evin nasıl alınacağına gelirsek bu hususta vatandaşlara yardımcı olabilecek çeşitli ürünler mevcut. İçlerinde de en çok bilineni ve tercih edileni kooperatifler veya müteahhitlerce anlaşmalar yapılarak yapım aşamasındayken ödeme yapılmasına başlamaktır. Halk arasında ise buna temelden girmek denilmektedir ve bu şekilde isimlendirilen bu yöntem ile inşaat süresince maddi olarak kaynak girişi sağlamakta olan çeşitli müşteriler daha sonralarda inşaatı tamamlanan evlerine taşınıp kira ödercesine ev sahibi olabiliyorlar.  Bu uygulama da günümüz çerçevesinde herkese açık olmaktadır fakat müteahhit ile anlaşma hususunda genel olarak arazi üzerine ev yapılmakta olan bireyler dışında kimse muvaffak olamayabiliyor. Bunun dışında da yine projenin başlangıç aşamalarında veya projenin sekteye uğramakta olduğu yine veya hak sahiplerinden de birisinin vazgeçtiği unsurlarda projeye dahil olunabilmesi günümüz de mümkündür.

Kira Ödercesine Ev

Kira ödercesine ev sahibi olmayı dileyenlerin başvurmuş oldukları yine bu yöntemlerin arasında güzel alternatifler oluşturan birçok firma bulunmaktadır. 1990’lı yıllardan bu günlere kadar 70 80 bin adet bireyi ev sahibi yapan şirketlerin çalışma prensipleri, vereceğiniz peşinat veya ödemelere göre yine dilerseniz kira şeklinde dilerseniz de aylık olarak faizsiz sabit bazı ödemeler yöntemi ile konutunuzun bedelini ödemenizin esasına dayanmaktadır günümüz çerçevesinde.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.