Haber Odak

Kendini Yakan Adem Yarıcı’nın Annesi Konuştu

Kendini Yakan Adem Yarıcı’nın Annesi Konuştu
457 views
08 Şubat 2020 - 15:20

Hatay Valiliği’nin önünde “Çocuklarım aç, iş istiyorum anlamıyor musunuz?” dedikten sonra kendini yakan Adem Yarıcı, hastane yolunda hayatını kaybetmişti. Adem Yarıcı’nın Acılı annesi Ayşe Yarıcı yaptığı açıklamada, “Parasızlıktan açlıktan çocuğum gitti kendini yaktı. 3 çocuğu var. Onlara da biz bakacağız. Babası gitti ben bakacağım” dedi.

Uzun süredir işsiz olduğu öğrenilen Adem Yarıcı sabah saatlerinde Hatay Valiliği önüne geldi. İşsizlik nedeniyle bunalıma girdiği belirtilen Yarıcı burada “Çocuklarım aç, iş istiyorum anlamıyor musunuz?” diye bağırdı.

Yetkililer, Yarıcı ile konuşup ikna etmeye çalıştı. İkna çabaları sürerken Adem Yarıcı cebinden çıkardığı çakmakla kendini ateşe verdi. Valilik polislerinin müdahalesi ile söndürülen Yarıcı, hastaneye kaldırıldı. Ambulansta kalp krizi geçiren Yarıcı, hayatını kaybetti ve 2 çocuğu da yetim kaldı.

Antakya Saraykent’te oturan acılı anne Ayşe Yarıcı, “Oğlum çocuklarını bıraktı gitti kendi kendini yaktı. Parasızlıktan açlıktan çocuğum gitti kendini yaktı. Paraları yoktu pulları yoktu, yiyecek ekmekleri yoktu. Boyacıydı iş bulamıyordu. 3 çocuğu var. Onlara da biz bakacağız. Babası gitti ben bakacağım. Bizlere yetkililer yardım etsin” dedi.

“20 Lira Sigara Parası Verdim”

Ablası Yıldız Ergüder ise şu ifadeleri kullandı:

Kardeşim iş bulamıyordu. En son ona 20 TL sigara parası verdim. Dedim; ‘Kardeşim nereye gidiyorsun?’ Cevap vermedi. Çayını içti çıktı. Sonradan duyduk ki kendini yakmış.Hastaneye yetiştiremedik. Yolda ambulansta kalp krizinden ölmüş, yetiştiremedik.

 

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları