Haber Odak

Karantinaya Uymayanlara Hapis Cezası

Karantinaya Uymayanlara Hapis Cezası
136 views
11 Eylül 2020 - 14:13

Karantinda sürecinde olan kişiler, kanunu hiçe sayıp dışarı çıktılar. Sonucu ise 4 yıla kadar hapis cezası oldu.

Özellikle bu zamanlar da karantina sürecinde dışarıda dolaşıp insanlara virüsü bulaştırma ihtimali bulunan kişiler var.Kimse kuralları ciddiye alıp uygulamıyor. Polis ve jandarma birimlerince bu kişiler kontrol ediliyor. Durum aksi ise bu kişilere para cezası uygulanıyor.

1 Yıla Kadar Hapis Cezası İstendi

Bursa İnegöl’de yaşanan olayda ise polis ve jandarma ekiplerince kontrol edilen şahıslar, evlerinde bulunmayıp karantina sürecini hiçe sayınca Bursa İnegöl Başsavcılığı tarafından, 4 kişiye 1 yıla kadar hapis cezası istendi, dava açıldı.

”Şahısların kontrolleri emniyet ve jandarma personeli tarafından yapılmaktadır.”

Davadan sonraki açıklamada ise, “Kovid-19 hastası ya da temaslısı olarak teşhis konulan ve evde izleme altına alınan şahısların kontrolleri, emniyet ve jandarma personeli tarafından yapılmaktadır. Son dönemde evde yapılan kontrollerde ilgililerin karantina tedbirine uymayarak evde bulunmadıklarının tespit edilmeye başlandığı, bu durumun kişinin hem kendi sağlığını hem de halk sağlığını ciddi manada tehlikeye attığı, virüsün bulaşıcılık hızını artırdığı tespit edilmiştir” denildi.

Bursa İnegöl de bulunan bu 4 şahıs için ise 1 yıla kadar hapis cezası uygulanacak.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları