Haber Odak

Kadın Şiddetinde Son Nokta! Topuklu Giyme, Babam Görürse Kaçamazsın

Kadın Şiddetinde Son Nokta! Topuklu Giyme, Babam Görürse Kaçamazsın
134 views
18 Aralık 2019 - 13:29

Aydın’ın Didim ilçesinde yaşayan Zeliha Erdemir(32), üç yıl önce boşandığı eşi tarafından tehdit edildiğini ve 46 kez şikayetçi olmasına rağmen bir önlem alınmadığını belirtti. Yardım çağrısında bulundu.

Oğlum Topuklu Giyme Kaçamazsın Diyor

Didimde yaşayan ve muhasebeci olarak çalışan Zeliha Erdemir, bir arkadaş ortamında tanıştığı Murat Cem K. (36) ile 4 yıllık arkadaşlıklarını nikah masasına taşıdı. Çiftin, bu evlilikten bir erkek çocuk meydana geldi. İlk zamanlar iyi giden evlilikleri, iddiaya göre Murat Cem K.’nin eşine şiddet uygulamasıyla kaosa döndü. Erdemir, kendisine şiddet uygulayan eşine, 7 Kasım 2014 tarihinde Didim 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde boşanma davası açtı. 26 Aralık 2016 günü görülen karar duruşmasında çift boşandı. iddaalara göre ayrılık ardından eski eş Murat Cem K.’ eski eşine tacizlerini sürdürüyor.

Zeliha Erdemir, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Çocuğumun da ailemin de benim de can güvenliğimiz yok. 2011’den beri bana sistematik olarak fiziksel şiddet, hakaret ve tehditlerde bulunuyor. Didim Adliyesi’ne yaptığım 46 şikayetime soruşturma açıldı ancak herhangi bir sonuç alamadık. 2016’dan beri süren şiddet davam ediyor. Hayatım altüst oldu. En son çocuğumun okulunun önünde otomobilim yumruklandı, ölüm tehditleri aldım. Yetkililere sesleniyorum. Her ay düzenli olarak koruma tedbiri alabilmek için adliye koridorlarında sürünmekten yoruldum. Sesimi, ölmeden önce duyun. Yardım istiyorum. Özgecan ve Emine Bulut gibi olmak istemiyorum. Oğlum ilkokula gidiyor, pedagog yardımı alıyor. Evden çıkarken bana ‘Topuklu giyme, babam görürse kaçamazsın’ diyor. Girdiğim işlerden tehditler yüzünden çıkmak zorunda kalıyorum. Kimse sorumluluk almak istemiyor. Lütfen, sesimi duyun” dedi.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adlarıtwitter takipçi hilesi nasıl yapılırtwitter takipçi hilesi 2020twitter fav hilesitwitter takipçi hilesi