Haber Odak

İstanbul’dan Kalkan Uçakta Koronavirüsü Tespit Edildi! Yolcular Karantinaya Alındı

İstanbul’dan Kalkan Uçakta Koronavirüsü Tespit Edildi! Yolcular Karantinaya Alındı
1.325 views
04 Mart 2020 - 23:48

Singapur Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul’dan kalkıp Singapur’a uçuş yapan Türk Hava Yolları Uçağında bir yolcuda Koronavirüsü tespit edildi. Diğer yolcularında karantina alındığı bilgisi paylaşıldı.

Singapur merkezli yayın yapan ChannelNewsAsia’da yer alan habere göre, 3 Mart tarihinde THY’nin TK54 sefer sayılı uçağı ile İstanbul-Singapur uçuşunu yapan bir yolcuda yapılan koronavirüsü testi pozitif çıktı.

Tüm Yolcular Karantinaya Alındı

Singapur Sağlık Bakanlığı, THY uçağındaki yolcuların da karantina altına alındığını duyurarak geri dönüş için planlanan TK55 sefer sayılı uçuşun da iptal edildiğini açıkladı.

Türkiye Büyükelçiliği Bilgilendirildi

Singapur Dışişleri Bakanlığı, Singapur’daki Türkiye Büyükelçiliği’ni haberdar ettiklerini ve konuyla ilgili irtibat halinde olduklarını belirtti. Singapur’da bugüne kadar 110 kişide koronavirüsü tespit edildi. Ülkede koronavirüse bağlı bir ölüm yaşanmadı.

Korona Virüsü Nedir?

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve 50’den fazla ülkeye yayılan yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 252’ye ulaşırken son kayıtlara göre 95 binden fazla insanda etkili oldu.

 

 

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları