Haber Odak

Instagram’da En Çok Takipçiye Sahip Türk Futbol Kulüpleri

Instagram’da En Çok Takipçiye Sahip Türk Futbol Kulüpleri
272 views
18 Ocak 2020 - 12:23

Futbol yüz yıllardır Dünya’da çeşitli takım oyunlarından evrilerek günümüze kadar gelmiş ve Dünya’nın en popüler takım oyunudur. Türkiye’de futbol denildiği zaman Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ve çok daha fazlası gelir. Ülkemizde futbol ayrı bir öneme sahip olmakla beraber en çok bütçeyi de futbol kullanmaktadır. Gerek statlar, gerek kulüplerin mali giderleri, gerekse futbolcu ücretleri her yıl milyonlarca dolar bütçe gerektirmektedir.

Uzun bir giriş paragrafından sonra gelelim asıl meseleye. Futbol ile yatıp kalkan bir ülke olarak Türkiye’de en çok takipçiye sahip futbol takımlarını siz değerli okurlarımızla paylaşmak istedik. Bu listede Instagram’ı kullandık ve Türkiye’deki futbol kulüplerinin Instagram hesaplarına baktık. Sosyal medya 20 yıllık bir gelişimi tamamlayarak geleneksel medyayı geçip daha büyük bir mecra haline geldi ve futbol kulüpleri de bu sosyal medyayı kullanarak marka değerlerini daha da arttırmak istiyor. Listeye gelmeden önce https://bx4.com web sitesine bakabilirsiniz. Gelelim listeye.

  • Galatasaray: 8,2 Milyon Takipçi

Galatasaray 8 milyon Instagram takipçisi ile birincisi sırada yer alıyor. 100 yılı geçmiş ömründe Galatasaray için en büyük marka değeri yaratma potansiyelini iyi kullanıyor. Bu rakam onu gösteriyor. Uluslararası bir marka olması ve çok daha fazla takipçi kazanmasını diliyoruz elbette.

  • Fenerbahçe: 5 Milyon Takipçi

Fenerbahçe 100 yıldan fazladır Türk futbolu için çalışan ve uluslararası alanda adından en çok söz ettiren Türk takımıdır. Uluslararası marka olmasını ve milyonlarca fanı olmasını elbette isteriz. 5 milyon takipçi de Dünya ölçeğinde gayet iyi bir rakam olarak göze çarpıyor.

  • Beşiktaş: 3,1 Milyon Takipçi

Beşiktaş girişken taraftar gurubu ile adından söz ettiren en iyi Türk futbol takımlarından birisidir. Uluslararası alanda adından söz ettirme potansiyeli olan ve zaman zaman buna çok yaklaşan bir takımdır. 3 milyonu aşmış takipçi sayısı da oldukça iyi bir rakam ve spor takımları arasında iyi bir orandır.

  • Trabzonspor: 660 Bin Takipçi

Trabzonspor yıllar önce kazandığı süper lig şampiyonlukları ile 1 yıldız almayı kazanmış ve iyi bir futbol kulübüdür. İleride çok daha iyi yerlerde görmeyi dilediğimiz 660 bin Instagram takipçisi ile daha çok yol kat etmesi gerektiği gösteren bir takımdır.

Daha fazla futbol kulübü hakkında bilgi almak için de https://bx4.com/futbol-kulupleri/ sayfasına bakabilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları