Haber Odak

İngiltere’de Korona Virüsten Ölen Sayısı 24 Saatte İki Kat Arttı !

İngiltere’de Korona Virüsten Ölen Sayısı 24 Saatte İki Kat Arttı !
65 views
14 Mart 2020 - 18:22

son dakika gif ile ilgili görsel sonucu

İngiltere’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konulan 10 hasta hayatını kaybetti. Bu gelişmeyle beraber ülkede korona virüse bağlı ölüm oranı yaklaşık iki kat artış göstererek 21’e ulaştı.

Ülkede Kovid-19 nedeniyle bir günde tam 10 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam sayı 21’e yükseldi. İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi’nin açıkladığı verilere göre, hayatını kaybeden tüm hastalar 60 yaşın üzerinde ve başka sağlık sorunları da bulunan kişiler arasından çıktı.

KALABALIK ETKİNLİKLERİN YASAKLANMASI GÜNDEMDE YERİNİ KORUYOR

Bir televizyon kanalına konuşan bir hükümet kaynağı, önümüzdeki haftadan itibaren kalabalık etkinliklerin yasaklanmasının düşünüldüğünü açıkladı. İngiltere merkezli *** havayolu, virüsün hızla yayıldığı İspanya’ya uçuşlarını durdurma kararı aldı.

BORİS JOHNSON 12 MART’TA ÖLÜMLERLE İLGİLİ UYARIDA BULUNMUŞTU !

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 12 Mart’ta yaptığı basın toplantısında, “Daha birçok aile, sevdiklerini zamansız kaybedecek” ifadesini kullanmıştı.

Ülkede Kovid-19 teşhisi konulan hasta sayısı 798 olarak açıklansa da uzmanlar virüsün halihazırda 5 ila 10 bin kişiye bulaştığını tahmin ediyor.

 

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları