Haber Odak

İBB Başkanı İmamoğlu: Tümüyle sokağa çıkma yasağı gelebilir !

Koronavirüsle mücadele kapsamında izole sürecinin birkaç ay sürebileceğini söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Tümüyle sokağa çıkma yasağı gelebilir” dedi.

İBB Başkanı İmamoğlu: Tümüyle sokağa çıkma yasağı gelebilir !
85 views
23 Mart 2020 - 13:41

Konuk olduğu televizyon programında dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sokağa çıkma yasağına gidilebileceğini açıkladı

Yaşanan sürecin yalnızca 65 yaş üstü vatandaşlarımızın izolasyonu olarak algılanmasının yanlış olduğunu belirten İmamoğlu, İstanbul’da ve Türkiye’nin farklı yerlerinde meydana gelen “Evde kal ihlallerine” büyük dikkat çekti.

“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA GİDİLEBİLİR”

Sokağa çıkma yasağının önümüzdeki günlerde uygulamaya girebileceğini belirten İmamoğlu, “Tümüyle bunlar aslında ne kadar hafife aldığımızın göstergesi. Net olarak söyleyeyim: Nasıl ki 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı getirildi, bu, tümüne getirilmeyecek anlamına gelmiyor. Dünyada bu yapıldı. Mecbur kalınırsa; -ki bütün verileri bana göre var- bu uygulamaya bile ülkemizin, devletimizin gideceği ortada” ifadelerini kullandı.

“SABRETMEK ZORUNDAYIZ”

Açıklamasının devamında “Herkesin sürece ciddiyetle yaklaşması gerek. Sabretmek zorundayız. Günler gösteriyor ki, birkaç ay bu izole ortam sürebilir. Ömrümüzden birkaç ayı sürece adamamız, toplum sağlığı açısından, yarınlarımız açısından çok kıymetli. Bakanlık, sağlık çalışanları. Herkes büyük fedakarlıkla sürece katkı sunma çabasında. Ama işin başı, 83 milyon vatandaşımız ya da 16 milyon İstanbullu. Bunu çözecek olan onlar.”

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. Ayva Sohbet Ecza Deposuİnstagram Kullanıcı adları