Haber Odak

Hatay’daki Terör Saldırısının Görüntüleri Çıktı

Hatay’daki Terör Saldırısının Görüntüleri Çıktı
103 views
27 Ekim 2020 - 6:54

Dün Hatay’da meydana gelen terör saldırısının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medyadan açıklama yaptı. Soylu, “Aferin kahramanlarımıza. İkisi de elde. Hikayesini anlatacağız” açıklamasında bulundu.

Hatay İskenderun’da Payas kontrol noktasında şüphelenilen 2 terörist takibe alındı. İskendreun merkezde teröristlerle sıcak çatışma yaşandı. Teröristlerden birinin kendisini patlatması üzerine, diğer terörist kaçtı. Patlamada herhangi bir can kaybı yaşanmazken, bir polisimiz yaralandı. Kaçan terörist ise, Polis Özel Harekat tarafından etkisiz hale getirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, “Tüm Hataylı kardeşlerime geçmiş olsun temennilerimi iletiyorum. Rabbim ülkemizi her türlü saldırıdan, felaketten, hain emellerden korusun. Türkiye artık bu tür saldırılarla dizayn edilebilen, yönlendirilen, meşgul edilen bir ülke değildir. Allah’ın izni, güvenlik güçlerimizin gayretiyle hem sınırlarımız içerisinde hem de sınırlarımızın ötesinde terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz” paylaşımında bulundu.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, dün gece; “Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir” dedi. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin paramotorla Münbiç’ten Amanos Dağları’na geldiğini belirten Vali Doğan, “1 terörist kendini patlattı, diğeri etkisiz hale getirildi. Birkaç hafif yaralımız var. Can kaybı bulunmamaktadır” açıklamasında bulunmuştu.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları