Haber Odak

Hatay Yangının Bıraktığı İzler Ortaya Çıktı

Hatay Yangının Bıraktığı İzler Ortaya Çıktı
28 Ekim 2020 - 7:18

Hatay’da dün meydana gelen yangının ardından bıraktığı izler gözler önüne serildi. Ormanlık alan küle döndü, hayvanlar telef oldu. Ekipler ise müdahaleye devam ediyor.

İskenderun’da ormanlık alanda çıkan yangının ardından, yakınlardaki yerleşim yerleri boşaltılmıştı. Yangını söndürme çalışmaları halen devam ediyor.
Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mahir Çiçek yangınla ilgili, “Yangının birçok farklı noktada çıktığını biliyoruz. Bu bize yangının normal olmadığını gösteriyor. Rüzgarın şiddeti, hava şartlarının olumsuz oluşu müdahaleyi güç hale getirdi. Azgınlık Mahallesi büyük tehlike atlattı” açıklamasında bulundu.

Bölgede incelemelerde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli sabotaj ihtimalini de değerlendirdiklerini belirtti. Pakdemirli, “Terör ihtimali olabilir, bunu yok saymamak lazım ama herhangi bir bağlantı bulunmuş değil. Tüm odağımız yangının sönmesi. Kolluk kuvvetlerimiz, valiliğimiz soruşturmalarını yapıyor ama ne bir ipucu ne de bağlantı var. Yerleşim yerlerinde önemli zarar yok. Sadece bir evde ufak bir zarar olduğu söyleniyor” dedi.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. twitter favori hilesi twitter takipçi hilesi