Haber Odak – Habere Odaklan

Hangi Banka Faizsiz Para Verir?

Hangi Banka Faizsiz Para Verir?
0 views
17 Ocak 2023 - 18:22

Faizsiz kredi vermekte olan çeşitli kurumlar yine devlet eli ile düşük faiz uygulamalarına gitmekte olan çeşitli kurumlar ile özel bankacılık sektörü içerisinde olan farklı faizsiz banka çeşitleridir. Yine Devlet kurumları içerisinde kosgeb faizsiz bir biçimde kredi imkanı sağlamakta olan kurum çeşitlerindendir. Özel bankalar için yine katılım bankaları açısından da oldukça dikkat çekiyor. Türkiye içerisinde faaliyet içerisinde bulunan katılım bankaları içerisinde olan Kuveyt Türk, Bank Asya, Albaraka Türk benzeri çeşitli bankalar faizsiz bankacılığın yine çeşitli örnekleri içerisinde bulunmaktadır.

Bu bankaların çalışma sistemleri para üstünden bir çeşit değer elde edebilmenin yerine yine alım satıma konu mal üstünden kazanç sağlamına hedef olarak koyuldu. Dolayısı ile bu bahsi geçen bankaların müşterileri yine katılım payı olarak bir çeşit kazanım elde edebilmekteler. Bu oldukça değişik bir döngüdür çünkü müşterileriden alınan katılım payları yine gerçek sektöre kullanılarak gerçekleşmekte olan kar bu bahsi geçen banka içerisinde kar/zarar ortaklığı bulunan müşteriler aralarında dağıtılmaktadır. Katılım bankaları dışında da kalmakta olan bu bahsi geçen bankalar içerisinde bazı durumlarda sıfır faizli kredi kampanyaları yapabiliyor ki bu kedilerin de kendi içlerinde oldukça sıkıntı gösteren durumları da seyredilebilmektedir.

Sıfır Faizli Kredilerin Olumsuz Yönleri

Bahsi geçen kredilere başvuru yapmadan önce de yine kredilerin masraf kalemleri üzerlerinde inceleme yapılması oldukça önem arz eden hususlar arasında yer almaktadır. Hatta bazı krediler açısından istenilen kullanım masrafları yine yüklü oranlarda olabiliyor. Dosya masrafları, ekspertiz ücretleri, komisyon ücretleri gibi daha birçok farklı ücretleri sayabilmekteyiz yine bu masrafların da oranlarını başvuru yapmadan oldukça detaylı bir biçimde araştırabilmek sürpriz çeşitli maliyetlere sebep olunmasının önüne güzel bir çeşit engel koyacaktır.  Esas olarak tahsil edilmekte olan bu tutarların yine yasal hiçbir şekilde zeminlerinin bulunmadığı gibi müşterilerinin de bu gibi masrafları talep etmeleri şeklinde bankalar müşterilerine bu oranları iade eder. Eğer iade gerçekleşmez ise müşteri alacağını mahkeme yolu ile de alabilmektedir.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.