Haber Odak

Haluk Levent Neslican Tay İçin Verdiği Sözünü Gerçekleştirdi

Haluk Levent Neslican Tay İçin Verdiği Sözünü Gerçekleştirdi
182 views
12 Eylül 2020 - 10:44

Geçtiğimiz sene yaşamını yitirip sosyal medyayı yasa boğan Neslican Tay için anıt mezar sözü, Haluk Levent tarafından gerçekleştirildi.

Henüz 20’li yaşlarında, her şeye rağmen hayatta dimdik durmayı başaran Neslican Tay, geçtiğimiz sene tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti. Herkesi yasa boğan Neslican Tay için Haluk Levent’ten anıt sözü gelmişti. AHBAP Derneği’nin kurucusu olan Haluk Levent, Neslican Tay için Rize’de anıt mezar yaptırdı

Sembol Olarak Güvercin Kullanılacak

Neslican Tay’ın vefatının ardından Haluk Levent’in Bandırma konserini iptal etmek istemeyip konserden gelecek bütçelerle anıt mezar yaptıracağını açıklamasının ardından Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, ”Vefatından büyük üzüntü duyduğumuz kanserle mücadelesinde tüm Türkiye’ye örnek olan Neslican kızımızın anıt mezar yapımını Marmara mermeri kullanılarak yapmak istediğimizi sanatçımıza ilettik. Anıt mezar yapım işinde gönüllü olan heykeltıraş Hakan-Özlem Şengönül ile birlikte, Haluk Levent ile yaptığımız görüşmeler neticesinde çalışmalara başladık. Neslican kızımızın dik duruşuyla kararlılıkla yürüttüğü bu güçlü mücadelenin sol ayağını kaybeden bir güvercin sayesinde olduğunu belirten yazılarına istinaden anıt mezarda sembol olarak bir güvercin kullanılmasına karar verilerek çalışmaların devam ettirildiğini söyledi.”

”Eylül’ün Sonunda Rize’de Olacağız”

Neslican Tay’ın yaşamını yitirmesinin üzerinden 1 yıl geçtikten sonra Haluk Levent Twitter hesabından yaptığı açıklamada,”Neslican Tay için anıt mezar sözümüz vardı. Anıt Mezar yapıldı. Eylül’ün sonunda Marmara Adalar Belediye Başkanı sayın Süleyman Aksoy, heykeltraşlarımız Hakan – Özlem Şengönül ve Neslican’ın ailesi ile birlikte Rize’de olacağız” sözlerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları