Haber Odak

Gökhan Gürlek: Doğru Seçim Her Zaman Kazandırır

Gökhan Gürlek: Doğru Seçim Her Zaman Kazandırır
28 Kasım 2020 - 17:40

Prokule Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gürlek’e Gayrimenkul yatırımı her zaman kazandırır mı? Gayrimenkul yatırımı nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir? Sorularını sorduk. Gayrimenkul yatırımının her zaman kazandırdığını söyleyen Gürlek konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Gayrimenkul yatırımı nasıl yapılır? Sorusuna cevap veren Prokule Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gürlek,”Az riskli ya da risksiz olarak öngörülen gayrimenkul yatırımı sadece konutlar için değil; arsa, arazi, tarla, bahçe, bina, han vb. birçok taşınmaz üzerinden yapılabilmektedir. Altın, döviz, sanal para gibi pek çok alternatif yatırım seçeneği olsa da genellikle garantili yatırım aracı olarak emlak yatırımları tercih edilmektedir.”dedi.
“Düzenli bir gelir kapısı olarak görülen kira geliri olan konut ve işyerleri, ticari yapılar her zaman kazanan ve kazandıran araçlardır. Sahip olduğunuz gayrimenkulünüz hem değer kazanırken hem de kira geliriniz olmaktadır. Yani hem değer kaybetmiyor hem de para akışınız sürekli olmaktadır. Gayrimenkul yatırımları için tarlalar da ideal bir yatırım aracı olabilir. Özellikle çiftçiler ve tarımla ilgilenenler için hem yatırım hem de işletebilecekleri bir alan özelliği sunarak aynı zamanda para kazanılmasına olanak sunmaktadır.”

“Doğru Seçim Her Zaman Kazandırır”

Gayrimenkul araçlarının nasıl seçileceği konusunda da açıklamalar yapan Gürlek, doğru seçimin her zaman kazandıracağını söyledi. “Konut yatırımları, imarlı arsa yatırımları ve ticari yapı yatırımları hem yatırım yapacak kişiye hem de yatırımın ödeme biçimine göre belirlenmektedir. İşyeri ya da işletme gibi yatırımlarda şayet kişi kendi kullanacak ise kira ödemek yerine konut kredisi sistemiyle kredi taksitlerini ödeyerek daha kolay şekilde yatırım yapabilir. Konut ya da işyeri yatırımlarında ise doğrudan kiraya vererek kredinin ödenmesi sağlayabilir” dedi.
Son olarak Emlak ta nereye yatırım yapmalı konusunda açıklamalar yapan Gürlek, “Özellikle konut yatırımlarında önemli hususlar bulunmaktadır. Öncelikle yatırım amacı belirlenmelidir. Kullanım için ya da kiraya vermek için alınacağı belirlenmelidir. Finansman, fiyat, hangi ödeme yöntemiyle satın alınacağı gibi konular iyi analiz edilmek suretiyle yatırım gerçekleştirilmelidir” açıklamalarında bulundu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz.