Haber Odak – Habere Odaklan

Gençlere 100 Bin TL Faizsiz Kredi

Gençlere 100 Bin TL Faizsiz Kredi
0 views
16 Ocak 2023 - 23:13

Geçmiş olduğumuz kasım ayında yine seçim vaatleri arasında bulunan gençlere faizsiz kredi imkanı ve hibe hükümet tarafınca uygulama alanı bulunarak hayata geçirildi. Yine genç bireylerin kuruluşunu yapacakları çeşitli işletmeler açısından gereksinim duymuş oldukları çeşitli teçhizat, makine ve yine işletme için ihtiyaç duyulmakta olan her türlü alet evrak bu hibe ve kredi ile karşılanacaktır. İlk başlarda öngörülen kredi 50 bin TL idi ve ilk başta 50 Bin TL veriliyor sonradan ihtiyaç duyulması halinde 100 Bin TL destek kredisi de devreye sokulabilmektedir. Yine 50 Bin TL hibe kredi devlet kurumlarından olan çeşitli kosgeb kanalları beraberinde verilebilecek olup yine bu anlamda çeşitli şartları vardır.

Krediyi Alma Şartları

TC Vatandaşı olma şartı, KOSGEB’e yapılabilecek, sunulacak projenin doğru bir şekilde onay alması. 29 yaşını da aşmamış olmak projenin şartları içerisinde yer almaktadır.  Bunun gibi çeşitli hibe krediler açısından yapılabilen başvurular da yine çeşitli kurumların uygulamalı girişimcilik eğitim programlarına girilmelidir ve yine bu anlamda belirtilmekte olan saatler doldurulunca, sunulmakta olan iş projesi de yine kabul edilince bahsi geçen hibe kredi alınabiliyor. Yine bu eğitimin de amacı başvuru yapan kişilere oldukça kaliteli bir iş planı yapabilmelerine olanak tanımak ve gereken bütün bilgileri onlara tanıyarak onların alt yapılarını bu işe göre tam anlamıyla hazırlayabilmektir.

100 Bin TL Faizsiz Kredinin Verilmesi

100 Bin TL değerinde faizsiz kredi de yine daha öncelerinde verilen 50 Bin TL değerindeki hibe kredi beraberinde mevcut projesi büyüyen bireyin bu anlamda çok daha fazla mali desteğe ihtiyaç duyulması halinde devreye sokularak gereken finansman sağlamaktır. Yani bu anlamda faizsiz kredi projesinin istenilmekte olan oranlara getirilebilmesi amacı ile verilmekte olan bir ikinci finansman kaynağı şeklinde de rahatlıkla görülebilmektedir. Yine biraz daha işin başarı durumları ile alaka görülerek işin büyüme aşamalarında sunulmakta olan faizsiz bir kredi tipidir.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.