Haber Odak

Evde 1. Derece yanık tedavisi nasıl yapılır ? Yanık tedavisi için evde neler yapılabilir ?

Evde 1. Derece yanık tedavisi nasıl yapılır ? Yanık tedavisi için evde neler yapılabilir ?
306 views
27 Aralık 2019 - 20:51

Yanık olan kısım 1. Derece yani en düşük düzeyde ise evde bazı yöntemlerle yanık kısmın iyileşmesi mümkün olabilmektedir. Yanık Tedavisi için Faydalı olan Bitkileri Sizler İçin Derledik İşte Yanık tedavisinde kullanılan evde uygulayabileceğiniz yöntemler

Patates

Rendelenmiş patates suyunu sıkarak yanık olan bölgeye 10-15 dakika bekletmek yoluyla uygulayın.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağında bulunan laurik asit , E vitamini ve kaprilik asit sebebiyle yanık bölgeyi hızlı bir biçimde tedavi etme özelliği bulunmaktadır.

Elma Sirkesi

Antiseptik ve enfeksiyon giderme özelliği sebebiyle elma sirkesi 1. Derece yanık tedavisinde önemli bir fayda sağlamaktadır. Yanık kısma saat başı tekrar edecek şekilde pansuman yapmanız tavsiye edilmektedir.

Çay

Soğuk su ve çay karışımı 1. Derece yanıklarda fayda sağlamaktadır. Siyah çay poşetini 1-2 dakika soğuk suda bekletin ve sonra çok bastırmamak suretiyle uygulayın.

Yumurta Beyazı

Yumurtanın beyazı yanıklarda oluşan ağrıyı hafifletmektedir. Ağrı kesici özelliğinin yanında iz kalmasını da önlemektedir ancak çabuk kuruması nedeniyle tekrar tekrar uygulanması gerekmektedir.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. Ayva Sohbet Ecza Deposuİnstagram Kullanıcı adları