Haber Odak

Eski Başbakan Mesut Yılmaz Hayatını Kaybetti

Eski Başbakan Mesut Yılmaz Hayatını Kaybetti
97 views
30 Ekim 2020 - 10:40

2019 yılı ocak ayında rutin kontrollerde akciğer tümörü çıkan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti. 2020’de beyin sapında tümör saplanan ardından da ameliyata alınan Yılmaz, uzun zamandır tedavilerini sürdürüyordu. 2 yıldır kanserle mücadele eden Mesut Yılmaz, bugün dünyaya gözlerini yumdu. Cenaze töreni pazar günü 12.00’de Marmara İlahiyat Camii’nde yapılacak. 72 yaşında hayatını kaybeden Mesut Yılmaz’a bir çok siyasi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başsağlığı mesajları yayınlandı.

Yılmaz’ın bir süredir tedavi gördüğü Florence Nightingale Hastanesi’nin başhekimi Uzm. Dr. Şamilgil, yaptığı yazılı açıklamada, “Hepimizin bildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti eski başbakanlarından Sayın Ahmet Mesut Yılmaz, yaklaşık 2 yıldır akciğer kanseri ve sonrasında gelişen tıbbi durumlar nedeniyle sürdürdüğü mücadelesine bugün itibarıyla yenik düşmüş ve Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Kederli ailesine ve sevenlerine sabır dileriz, Türk milletinin başı sağ olsun” ifadelerine yer verdi.

Mesut Yılmaz Kimdir?

6 Kasım 1947 tarihinde İstanbul’da doğan Mesut Yılmaz, ortaöğretimine Avusturya Lisesi’nde başladı ve İstanbul Erkek Lisesi’nde bitirdi. 1971 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye ve İktisat Bölümü’nden mezun olan Yılmaz, 1972-1974 yılları arasında Almanya’nın Köln Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde yüksek lisans çalışması yaptı. 1975-1983 yılları arasında kimya, tekstil ve ulaştırma sektörlerinde, çeşitli özel şirketlerde yönetici olarak görev aldı.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları