Haber Odak

Erken Gebelik Testleri

Erken Gebelik Testleri
398 views
06 Ocak 2020 - 0:08

Gebelik süreci hemen hemen her kadının rüyasını süsleyen bir süreçtir.  Tabi bu süreci yönetilmek için önce gebe olduğunuzun farkına varmanız gerekmektedir. İşte bu aşamada devreye erken gebelik testleri giriyor.

Günümüzde gebeliği tespit edebilmek için 2 farklı yöntem uygulanmaktadır. Bunlar kan ve idrar yöntemi ile yapılan testlerdir. Kan testiyle gebelik tespiti kan vererek yapılan testleri genellikle hastane veya aile hekimlikleri yapmaktadır. İdrar testi ile gebelik tespiti ise eczanelerde satılan Erken gebelik testleri ile mümkündür. Bu makalemizde sizlere eczanelerde en çok satılan 3 Erken gebelik testi hakkında bilgi vereceğiz.

Miratech Erken Gebelik Testi

Miratech Erken Gebelik Testi yıllardır eczanelerde en çok satılan ve en çabuk sonuç veren gebelik testleri sıralamasında birinciliği kimseye kaptırmamaktadır. Genel olarak erken gebelik testi uygulayan her 10 kadından en az 8’i Miratech erken gebelik testini kullanmıştır.

Neden Miratech Erken Gebelik Testi?

Piyasada satılan gebelik testleri normal süreçte gebeliğin 14’üncü gününde yüzde 90 doğru tespit yapabilmekteyken Miratech Erken Gebelik Testi bu süreyi 5 güne indirerek erken gebelik testleri alanında rekor kırmıştır. O yüzden özellikle gebeliği erken öğrenmek isteyen kadınların Miratech’i test  etmesi gayet normaldir.

Certain Erken Gebelik Testi

Bir diğer gebelik testimiz olan Certain Erken Gebelik Testi kullanımı olarak biraz uğraştırıcı olsa da sonuç aşamasında etkili bir gebelik testidir. En çok satılan gebelik testleri sıralamasında 2’inci sırada yer alan Certain Erken Gebelik Testi insanda hCG hormonunun idrarda kalitatif olarak saptanmasına yönelik immünokromatografik tabanlı tek kademeli hızlı sonuç veren bir testtir.  Hamileliğin 5 ile 15’inci günlerinde kesin sonuç vermektedir.

Plantest Gebelik Testi

Plantest Gebelik Testi Türkiye’de en çok satılan gebelik testleri sıralamasında 3’üncü konumdadır. Plantest Gebelik Testinin kullanım amacı 5-50 mIU/ml arasında değişen erken beta hCG gelişimini tespit etmektedir. 5 ile 15 gün arasında hamilelik tespiti için yüksek oranda kesin sonuç vermektedir.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları