Haber Odak

Donald Trump yine Fed’e yüklendi

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faizleri çok yavaş düşürdüğünü açıkladı.

Donald Trump yine Fed’e yüklendi
168 views
21 Ocak 2020 - 13:08

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikasını eleştirmeye devam etti. Trump, Fed’in faizleri çok yavaş düşürdüğünü açıkladı. Trump Davos’ta siyaset ve iş dünyasının liderlerinin katılımıyla düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda yaptığı açıklamada, Çin ile ikinci aşama ticaret anlaşmasına ilişkin müzakerelerin çok kısa sürede başlayacağını söyledi. Trump’ın yaptığı açıklamaya göre, gümrük vergilerinin çoğu Çin ile ikinci aşama ticaret anlaşmasına yönelik müzakereler süresince yürürlükte kalacak.

Trump’ın konuşmasında iki yıl önce Davos zirvesinde dile getirdiği bazı temalara odaklandı.

ABD 1 TRİLYON AĞAÇ GİRİŞİMİNE KATILACAK

Trump, ABD’nin ana tema olarak sürdürülebilirliği seçen Dünya Ekonomik Forumu’nda başlatılan bir trilyon ağaç girişimine katılacağını söyledi.

Greta Thunberg gibi iklim aktivistleri iş dünyası ve hükümetler üzerindeki baskıyı artırırken, Trump bu açıklamayı yaptı. İklim değişikliği ve çevresel tahribat, Davos’taki zirve öncesinde yapılan bir ankette dünyadaki karar mekanizmalarının vurguladığı risklerin başında geliyor.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları