Haber Odak

Çalışan Vatandaşlar İçin Erdoğan’dan Müjde

Çalışan Vatandaşlar İçin Erdoğan’dan Müjde
214 views
04 Eylül 2020 - 11:07

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası çalışanların işten çıkarılma süreleri 2 ay uzatıldı.

Koronavirüs salgını dolayısı ile ekonomik krizle her ülke yarım yıldır mücadele içinde. Bir çok insan bu kriz sebebi ile işten çıkarılıp mağdur durumuna düşürüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı üzerine,4857 Sayılı Kanunu uyarınca işverenin 3 aylık süre ile çalışanını işten çıkarma yasağı, 17 Eylül 2020 tarihi itibari ile 2 ay daha uzatıldı.

17 Ağustos’ta 1 Ay Uzatılmıştı

İş Kanunu’na 16 Nisan 2020 tarihinde eklenen geçici madde ile iş veya hizmet sözleşmelerinin, ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller, iş veya hizmet sözleşmelerinde sürenin sona ermesi, iş yerinin faaliyetinin sona ermesi, işin sona ermesi halleri dışında, 3 ay süreyle işveren tarafından feshedilmesi yasaklandı. İşverene, çalışanı 3 aylığına ücretsiz izne ayırma imkanı veren geçici maddede, Cumhurbaşkanına da bu süreleri, 30 Haziran 2021’e kadar her defasında en az üçer aylık sürelerle uzatma yetkisi verildi. Bu madde uyarınca, 17 Nisan’da uygulanmaya başlayan işten çıkarma yasağı, 17 Ağustos’tan itibaren geçerli olmak üzere 1 aylığına uzatılmıştı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları