Haber Odak

Bolu Dağı’nda Kar Nedeniyle Trafik Kilitlendi

Bolu da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı D-100 Karayolu ve Bolu Dağı Tüneli kesimlerinde etkisini artırarak devam ediyor. Kar kalınlığının 10 santimetreye ulaştığı D-100 karayolu ile Bolu Dağı Tüneli nde sürücüler zor anlar yaşıyor.

Bolu Dağı’nda Kar Nedeniyle Trafik Kilitlendi
281 views
28 Aralık 2019 - 0:37

Bolu Dağı’nda sabah saatlerinde başlayan ardından da hızlanan kar yağışı Bolu Dağı’ndan geçen sürücülere zor dakikalar yaşattı. Kar kalınlığının yer yer 10 santimetreyi bulduğu yağış sürüyor. Kar yağışı, D-100 karayolunun Yumrukaya, Abant Kavşağı, Elmalık, Bakacak, Seymenler, Karanlıkdere, Bıçkıyanı, Sarıçökek bölgesi ile Bolu Dağı Tüneli’nde sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Kar kalınlığının 10 santimetreyi bulduğu yüksek kesimlerde küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren karayolları ekipleri, güzergahların önemli kısımlarında hazır olarak bekletiliyor. Sürücüler, yağış ve gizli buzlanma nedeniyle ışıklı tabelalar ve polis ekipleri tarafından hız yapmamaları ve takip mesafelerini korumaları yönünde uyarılıyor.

Kar yağışının gece boyunca devam edeceği ve etkisini hafta sonu boyunca göstereceği öğrenildi.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adları