Haber Odak

Bitcoin Neden Düşüyor? Bitcoin’in Düşüş Sebepleri Nelerdir?

Bitcoin Neden Düşüyor? Bitcoin’in Düşüş Sebepleri Nelerdir?
16 Mart 2020 - 12:31

Kripto paraların en değerlisi olan ve son bir kaç gündür hızla düşüşünü sürdüren Bitcoin’in düşüş sebepleri dijital dünyanın en çok merak edilenleri arasında yer aldı. Bitcoin neden düşüyor ve düşüş sebepleri nelerdir bu konuda uzmanların bir çok yorumu bulunuyor. Bitcoin tekrar yükselir mi? merak konusu olurken Kripto paraların düşüş sebepleri araştırılıyor.

Geçtiğimiz perşembe günü “kara perşembe” olarak kripto tarihine geçti. Başta bitcoin olmak üzere kripto paralar, çok buyuk kayıplar verdi. Bitcoin geçtiğimiz perşembe günü 5 bin doların altına kadar düştü. Corona virüsü salgının kripto sektörünü de etkilediği oldukça açık.

Bunun yanında bugün Fed, gösterge faiz oranını sıfıra indirdiğini ve yeni bir parasal genişleme programı başlattığı bilgisini paylaştı. FED tarafından yapılan açıklamada, “Federal Reserve, kredi piyasalarını dikkatle izliyor ve hane halkına ve işletmelere kredi akışını desteklemek ve böylece maksimum istihdam ile fiyat istikrarı hedeflerini teşvik etmek için tüm araçlarını kullanmaya hazır.” ifadelerine yer verildi. Bunun ardında Bitcoin ani bir sıçrama yaptı ve 5.180 dolar seviyesinden dakikalar içinde 6.000’e kadar dayandı.

Fakat yükseliş kısa sürdü ve Bitcoin yeniden 5.000 doların altına düştü. Bitcoin’in sonraki hedefi ile ilgili kesin bir şey söylemek oldukça güç. Fakat bazı analistler 5.000 dolar destek seviyesinin kırılmasının ardından düşüş yaşanabileceği görüşünde. Ünlü analist Crypto Michael’da yaptığı paylaşımda bir sonraki destek seviyelerinin 4.100-4.250 dolar ile 3.700-3.800 dolar olduğunu belirtti. Yazının kaleme alındığı saat itibariyle Bitcoin yaklaşık 4.575 dolardan işlem görüyor. Fiyat nasıl şekillenecek hep birlikte göreceğiz.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz.