Anlık, Doğru, Güncel Haber Odak

Astım Bronşit Nedir

Astım Bronşit Nedir
75 views
08 Ağustos 2022 - 14:47

Astım Bronşit Nedir , Astım bronşit, hava yollarının iltihaplanması ve tıkanması ile karakterize bir solunum bozukluğudur. Enflamasyon, enfeksiyon, alerji veya çevresel kirleticilere maruz kalma gibi farklı şeylerden kaynaklanabilir. Tıkanma genellikle aşırı mukus üretiminden kaynaklanır. Astım bronşiti hırıltılı solunum, öksürük, nefes darlığı ve göğüste sıkışmaya neden olabilir.

Astım bronşit, akciğerlerin hava yollarının iltihaplandığı bir durumdur. Bronşit yaygın bir solunum yolu hastalığıdır ve öksürüğe, nefes darlığına ve göğüs ağrısına neden olabilir. Astım bronşiti en sık astımı olan kişilerde görülür, ancak astımı olmayan kişilerde de ortaya çıkabilir.

Astım Bronşit Belirtileri Nedir?

Astım Bronşit Belirtileri Nedir , Astım bronşit, hava yolunun iltihaplandığı bir durumdur. Astımı olan kişilerde astımlarını daha da kötüleştirebilecek bronşit atakları olabilir. Bronşit ayrıca solunum yollarında kalıcı hasara neden olabilir.

Astım bronşit, akciğerlerin hava yollarının iltihaplandığı bir durumdur. Semptomlar nefes almada zorluk, öksürük ve göğüste sıkışmayı içerir. Astım bronşiti, sigara dumanı, alerjenler, virüsler ve hatta havadaki kirleticiler dahil olmak üzere çeşitli şeylerden kaynaklanabilir. Tedavi genellikle semptomları kontrol etmek için ilaç kullanmayı ve tetikleyicilerden kaçınmak gibi önleyici tedbirler almayı içerir.

Astım bronşit, akciğerlerde iltihaplanmanın neden olduğu bir durumdur. Bu iltihaplanma nefes almayı zorlaştırır ve diğer solunum problemlerine yol açabilir. Astım bronşitinin ana semptomu nefes almada zorluktur, ancak ortaya çıkabilecek başka semptomlar da vardır. Bu semptomlar göğüs tıkanıklığı, öksürük, hırıltı ve göğüste sıkışma hissini içerir. Astım bronşiti, fiziksel aktiviteyi sınırlayabilen nefes darlığına da neden olabilir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.