Haber Odak

Apple’ın Kredi Kartı “Apple Card” Kullanıma Açıldı!

Apple’ın Kredi Kartı “Apple Card” Kullanıma Açıldı!
19 Mart 2020 - 18:32

Apple şirketinin yeni kredi kartı “Apple Kart” ABD’de bulunan tüm kullanıcıların kullanımına açıldı. Apple, kullanıcıların App Store üzerindeki alışverişlerini daha kolay ve güvenli bir şekilde yapması için geliştirdiği Apple Kartı kullanıma açtı.

Geçtiğimiz gün Apple tarafından daha öncesinde de tanıtımı yapılan Apple Card ABD’deki tüm kullanıcıların hizmetine sunulurken Avrupa ülkeleri için ise yakın bir tarih belirlendi.

Apple’dan yapılan açıklamada, “ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs ile ortak geliştirilen kredi kartına, kullanıcıların iPhone’larında yer alan Wallet uygulaması üzerinden başvurabildiği belirtildi.” Apple’ın kredi kartı olarak piyasaya tanıtılan Apple Card iPhone telefonlardaki Wallet uygulamasından başvuruya açıldıktan sonra binlerce kullanıcı tarafından talep edilmeye başlandı.

Apple Card kayıt işlemi tamamlanmasının hemen ardından kullanımına başlanabiliyor. Bu sayede kullanıcılar dakikalar içerisinde Apple Pay tarafından desteklenen her yerden Apple kredi kartı ile alışverişlerini sağlayabiliyor.

Apple kartı ön plana aktaran temel özelliklerden bir tanesi ise yapay zeka sayesinde harcamaları kontrol altında tutması ve harcamaların yapıldığı yerlerin harita üzerinde işaretlenmesi olarak görülüyor.

Apple kartın diğer kredi kartlarına benzer şekilde alışverişlerde belirli bir puan sistemi olacak ve yapılan alışverişlerin yüzdesel olarak belirli bir miktarı karta yüklenecek.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz.