Haber Odak

Af Yasasının Tüm Detayları Belli Oldu! Erdoğan’ın Kararı Net, 4 Tane Suçun Affı Asla Olmayacak !

Af Yasasının Tüm Detayları Belli Oldu! Erdoğan’ın Kararı Net, 4 Tane Suçun Affı Asla Olmayacak !
118 views
26 Mart 2020 - 20:11

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, af yasasıyla ilgili ilk görüşmeyi Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile sağladı. Telekonferans yoluyla yapılan görüşme sonucunda Erdoğan, bir konuda çok net tavır koydu. Erdoğan; Terör suçları, Cinsel suçlar, Cinayet ve Uyuşturucu suçlarını işleyenlerin kesinlikle kapsam dışında bırakılmasını istedi.

Yeni tip Kovid-19 salgınının Türkiye’ye sıçraması sonrası yetkililer, cezaevlerini ilgilendiren infaz yasasını yeniden gündemine soktu. Kamuoyunda ‘Af Yasası’ olarak bilinen yasa için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kabine üyeleri sıkı bir çalışma başlattı.

Çalışmalar kapsamında ilk görüşme Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül arasında gerçekleşti. Salgın nedeniyle telekonferans yöntemiyle gerçekleşen görüşmede Erdoğan, 4 suçun kapsam dışı bırakılması ve affının olmaması konusunda ısrarcı oldu.

ERDOĞAN 4 SUÇUN KAPSAM DIŞI BIRAKILMASINI İSTEDİ !

Erdoğan’ın kadına şiddet konusunda son derece hassas olduğu hatta bu konunun Erdoğan’ın kırmızı çizgisi olduğu vurgulandı. Edinilen bilgilere göre Erdoğan, terör suçları, cinsel suçlar, cinayet ve uyuşturucu suçlarını işleyenlerin kesinlikle kapsam dışında bırakılmasında ısrarcı oldu.

Sitemizde yayınlanan tüm hakları Haberodak.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz veya alıntılanamaz. İnstagram Kullanıcı adlarıtwitter takipçi hilesi nasıl yapılırtwitter takipçi hilesi 2020twitter fav hilesitwitter takipçi hilesi